تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

کرونا در «چین» به اوج رسید

آمار مبتلایان به کرونا در چین به اوج خود رسیده و مقامات بهداشتی این کشور شرق آسیا، از افزایش چشمگیر بیماران کووید و ازدحام در بیمارستان‌ها خبر می‌دهند.

کد خبر: ۱۴۲۶۲۹
۱۰:۵۵ - ۰۷ دی ۱۴۰۱

کرونا در «چین» به اوج رسید

دیدارنیوز: مقامات بهداشتی چین امروز (چهارشنبه) از افزایش چشمگیر بیماران کووید و ازدحام در بیمارستان‌های این کشور همزمان با کاهش محدودیت‌های کرونایی خبر دادند.

به نظر می‌رسد اوج‌گیری آمار مبتلایان به کووید در چین که آخرین کشورِ کاهش‌دهنده محدودیت‌های کرونایی با تغییر رویکرد به سمت درمان این عفونت به عنوان یک بیماری بومی بوده، منجر به ازدحام در بیمارستان‌ها و فشار مضاعف بر کادر درمان و چالش کمبود امکانات درمانی شده است.

این کشور در یک تغییر ناگهانی از سیاست کووید صفر در اوایل ماه جاری میلادی، شروع به برچیدن سخت‌ترین مقررات قرنطینه و آزمایش‌های گسترده کرونایی کرد تا اقتصاد آسیب دیده خود را احیا کند.

به گفته برخی از کارشناسان بهداشت بین‌المللی، این اقدام که پس از انتقاد‌های گسترده به محدودیت‌ها انجام شد، به این معنی است که کووید-۱۹ در حال حاضر بدون کنترل در این کشور در حال گسترش است و احتمالا روزانه میلیون‌ها نفر را مبتلا می‌کند.

به گزارش شبکه چنل نیوز ایشیا، عصر روز گذشته (سه شنبه) صف‌های طولانی از بیماران در داخل و خارج اورژانس بیمارستان‌ها و کلینیک‌های مجاور آن‌ها تشکیل شده و به بیشتر افرادی که با آمبولانس‌ها وارد شدند، مخازن اکسیژن برای کمک به تنفس‌شان وصل شده است.

یکی از کارکنان داروخانه بخش اورژانس گفت: تقریبا همه این بیماران مبتلا به کووید-۱۹ هستند.

رسانه‌های داخلی اعلام کردند که بیشتر بیماران بدحال را سالمندان خصوصا آن‌هایی که واکسن نزده یا بیماری زمینه‌ای دارند، تشکیل می‌دهند. همچنین در حالی که آمار رسمی تنها یک مورد مرگ ناشی از کووید-۱۹ را در هفت روز منتهی به دوشنبه نشان می‌دهد، اما کارشناسان بهداشت بین‌المللی پیش‌بینی می‌کنند که در سال آینده حداقل یک میلیون مرگ ناشی از کووید-۱۹ در چین رخ خواهد داد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی