تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟

گروه ضدزن طالبان: با بمب اتم هم منع آموزش زنان را لغو نمی‌کنیم!

گروه خشن، ضدزن و شبه نظامی طالبان که پس از خروج نظامیان آمریکایی بار دیگر قدرت را در افغانستان بدست گرفته، باز هم با محدودیت‌های شدید علیه زنان و فعالیت‌های اجتماعی آن‌ها دنیا را نگران کرده و مدعی شده با پرتاب بمب اتم بر سرشان هم منع آموزش زنان را لغو نمی‌کنند!

کد خبر: ۱۴۲۵۴۱
۱۷:۲۶ - ۰۵ دی ۱۴۰۱

گروه ضدزن طالبان: با بمب اتم هم منع آموزش زنان را لغو نمی‌کنیم!

دیدارنیوز: وزیر آموزش عالی وابسته به طالبان افغانستان تصریح کرد: حتی اگر بر سر ما بمب اتم هم بیندازند از تصمیم منع تحصیلات دانشگاهی زنان کوتاه نمی‌آییم.

به نقل از شبکه العربیه، محمد ندیم، وزیر آموزش عالی دولت طالبان در واکنش به انتقادات بین المللی با لحنی تند و عجیب گفت: آماده تحریم‌های جامعه جهانی در این باره هستیم.

این در حالی است که وزارت خارجه قطر در بیانیه‌ای اعلام کرد که دسترسی به کار، اصل حقوق بشر بوده که مورد قبول همه کشور‌های جهان است.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت امور خارجه قطر با بیان اینکه تصمیم طالبان برای تعلیق فعالیت زنان در سازمان‌های غیردولتی داخلی و خارجی بسیار نگران‌کننده است، گفت: دسترسی به کار یک اصل پذیرفته‌شده حقوق بشر است.

آن‌ها از دولت طالبان خواستند در تصمیم خود تجدید نظر کند و به کارمندان زن اجازه کار بدهد.

وزارت امور خارجه قطر همچنین اعلام کرد که زنان و دختران با فعالیت در سازمان‌های غیردولتی داخلی و خارجی در ارائه کمک‌های بشردوستانه به نیازمندان همکاری می‌کنند.

طالبان تصمیم گرفته فعالیت زنان و دختران در این سازمان‌ها را متوقف کند و به همین دلیل چهار سازمان کمک رسانی فعالیت خود را در افغانستان به حالت تعلیق درآورده‌اند. طالبان پیش از آن نیز تحصیلات دانشگاهی را برای زنان افغانستان ممنوع کرد.

به گزارش دیدارنیوز، محدودیت‌های شدید طالبان علیه تحصیل دختران، کار زنان و اعدام و شلاق در ورزشگاه‌های فوتبال و .. در هفته‌های اخیر به اوج خود رسیده و حتی برخی مقامات ایرانی گفته‌اند دانشگاه‌های کشورمان می‌توانند پذیرای دانشجویان دختر افغان باشند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی