تیتر امروز

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
کدام مربی شلوغ کارتر است؟
جشنواره شامورتی‌بازهای لیگ ۲۲

کدام مربی شلوغ کارتر است؟

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با حواشی و نتایج عجیبی همراه بود. استقلال برد پرسپولیس باخت و حاشیه های بازی فولاد و پرسپولیس که به طور حتم تا ماهها می تواند دو باشگاه را مقابل هم قرار دهد.
وزارت کشور به بازنشستگان مجوز تجمع نداد

رئوفیان: از دودکش وزارت کشور هم دودی برنخاست!

موسس و دبیرکل ادوار جامعه اسلامی فرهنگیان در گفت‌وگو با دیدارنیوز، اظهار کرد: متعاقب استقبال وزیر کشور مبنی بر صدور مجوز تجمع، برای مطالبات بازنشستگان درخواست صدور مجوز را به وزارت کشور تقدیم کردیم اما ترتیب اثر ندادند.

کد خبر: ۱۴۲۳۹۲
۱۲:۱۴ - ۰۳ دی ۱۴۰۱

رئوفیان: از دودکش وزارت کشور هم دودی برنخاست!

 

دیدارنیوز ـ سرویس سیاسی: دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین گفت: چند روز بعد از گفتگوی من با یکی از رسانه‌ها که در آن خواسته بودم وزارت کشوردرعمل به اصل ۲۷ قانون اساسی مجوزتجمع مطالبه گری بازنشستگان راصادرکند و آقای وزیر هم چند روز بعد طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که موافق با تجمعات هستند و در صورت اطمینان ازتامین امنیت برای تجمع کنندگان، با این مسئله (صدورمجوزتجمعات) مشکلی نخواهن دداشت، تا کنون هیچ دود سفیدی ازدود کش این وزارتخانه به هوا برنخاست و در حالی که بازنشستگان همچنان درانتظارصدور این مجوز هستند هر چه که می‌گذرد این سئوال بیشتر از پیش در اذهان قوت می‌‍ گیرد که آیا وزارت کشور فاقد اقتدار لازم در تامین امنیت و صدورمجوز برای تجمع بازنشستگان است؟!

موسس و دبیرکل ادوار جامعه اسلامی فرهنگیان گفت: لذا ازوزیر محترم کشور انتظار می‌رود، با درخواست تقدیمی مبنی بردادن مجوز تجمع که نامه آن دردبیرخانه وزارت نیزبه ثبت رسیده موافقت کنند و از قراردادن فرصت استفاده بازنشستگان ازحق قانونی شان برای امرمطالبه گری دریغ نورزند که این به صلاح ملک و ملت است.

وی افزود: درشرایطی که متاسفانه دولت ومجلس مستقر، علیرغم وعده‌ها و شعار‌ها از دستیابی بازنشستگا ن به دریافت حق وحقوق ناشی از اجرای لایحه دائمی شدن همسان‌سازی حقوق بازنشستگان باشاغلان که استحقاق دریافت آن را داشته و دارند بازمانده و اجرای قانون را که ازمهمترین هنجار‌های حقوقی-اجتماعی است معطل گذاشته اند و متاسفانه درسال ۱۴۰۱هم امیدی برای اجرای لایحه باقی نگذاشته‌اند. یک‌بارهم که شده بتوانند با استفاده ازحقوق اولیه خود دریک تجمع قانونی مسئولان امر را بطور جدی متوجه امر بودجه نویسی سال ۱۴۰۲ با در نظر گرفتن تمامی الزامات در جهت دستیابی به حقوقشان از طریق اجرای لایحه دائمی شدن متناسب سازی با حقوق شاغلان به طورجمعی بنمایند، به نحوی که به دور از هرگونه وعده و وعید عمل نمایند و قانون را که بزرگترین هنجار اجتماعی-حقوقی است بلاعمل قرار نداده و با عدم اجرای قانون که بدترین وخطرناک‌ترین نوع هنجار شکنی است، ناخواسته مرتکب رفتارهنجارشکنانه نشوند و بذر یاس و ناامیدی مردم از نظام جمهو ری اسلامی را در جامعه نیفشانند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی