تیتر امروز

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
کدام مربی شلوغ کارتر است؟
جشنواره شامورتی‌بازهای لیگ ۲۲

کدام مربی شلوغ کارتر است؟

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با حواشی و نتایج عجیبی همراه بود. استقلال برد پرسپولیس باخت و حاشیه های بازی فولاد و پرسپولیس که به طور حتم تا ماهها می تواند دو باشگاه را مقابل هم قرار دهد.

گرینفیلد: حمایت تسلیحاتی ایران از روسیه، نقض قطعنامه شورای امنیت است

لیندا توماس گرینفیلد، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد حمایت تسلیحاتی ایران از روسیه را نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت خواند و گفت: اقدام روسیه به‌عنوان یکی از اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل، در به‌کارگیری تسلیحات ارسالی از ایران و کره‌شمالی در حمله علیه اوکراین، نفرت‌انگیز است.

کد خبر: ۱۴۲۳۶۶
۰۹:۲۰ - ۰۲ دی ۱۴۰۱

گرینفیلد: حمایت تسلیحاتی ایران از روسیه، نقض قطعنامه شورای امنیت است

دیدارنیوز: نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، اعلام کرد که حمایت تسلیحاتی ایران از روسیه نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است.

«لیندا توماس گرینفیلد»، نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد، این ادعا در خصوص استفاده روسیه از پهپاد‌های ایرانی در جنگ اوکراین را تکرار کرد و آن را نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت دانست.

وی که در نشست شورای امنیت صحبت می‌کرد، افزود که روسیه به استفاده از پهپاد‌های ایرانی علیه غیرنظامیان در اوکراین ادامه می‌دهد.

این مقام آمریکایی در ادامه، طی بیانیه‌ای اعلام کرد: «اقدام روسیه به‌عنوان یکی از اعضای دائمی شورای امنیت سازمان ملل، در به‌کارگیری تسلیحات ارسالی از ایران و کره‌شمالی در حمله علیه اوکراین، نفرت‌انگیز است».

وی همچنین از دبیرخانه سازمان ملل خواست با اعزام تیمی به اوکراین، درباره نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل توسط روسیه و ایران، به‌ویژه با توجه به «استفاده مجدد روسیه از پهپاد‌های ایرانی علیه زیرساخت‌های اوکراین در ماه دسامبر»، تحقیق کند.

این در حالی است که ایران بار‌ها ادعا در خصوص ارائه تسلیحات به روسیه برای استفاده در جنگ اوکراین را تکذیب کرده است.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی