تیتر امروز

چغازنبیل، از چشم عروسک‌های نمایشی و آیینی
سفرنامه‌ای به نخستین اثر ثبت جهانی ایران در یونسکو

چغازنبیل، از چشم عروسک‌های نمایشی و آیینی

مطلب پیش رو سفرنامه مجتبی گهستونی، روزنامه نگار و فعال میراث فرهنگی استان خوزستان به چغازنبیل به همراه یک گروه از مجموعه داران عروسکی به نخستین اثر ثبت جهانی ایران در یونسکو است.
خشم عمیق مردم نسبت به مکرون
از چشم جهان (۸۲)؛ حضور دانشجویان در اعتراضات فرانسه نشانه چیست؟

خشم عمیق مردم نسبت به مکرون

خشم در میان جوانان فرانسوی، به ویژه نسبت به سرکوب شدید تظاهرات و درگیری با پلیس ضد شورش مشهود است. سه‌شنبه بیش از ۹۰ هزار دانشجو قصد داشتند به تظاهرات خیابانی بپیوندند که سه برابر افراد حاضر...
فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت
گفت‌وگوی نوزدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب

فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت

در برنامه نوزدهم "اصل ۲۷" با فیاض زاهد، استاد تاریخ، جامعه‌شناس و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دلایل بروز حوادث اخیر محور اصلی این گفت‌وگو بود.

دادستان کل کشور و فرماندهان سپاه در لیست تحریم‌های آمریکا

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد اسامی ۵ مقام نظامی ایران و یک شرکت مرتبط با نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را در فهرست تحریم‌ها قرار داده است.

کد خبر: ۱۴۲۳۴۸
۲۲:۲۲ - ۳۰ آذر ۱۴۰۱

دادستان کل کشور و فرماندهان سپاه در لیست تحریم‌های آمریکا

دیدارنیوز: وزارت خزانه داری دولت جو بایدن تحریم‌های جدیدی را به دلیل نقض حقوق بشر علیه چند مقام ایرانی اعلام کرد که دادستان کل کشور در فهرست تحریم شدگان قرار دارد.

وزارت خزانه داری آمریکا روز چهارشنبه به وقت محلی در بیانیه‌ای گفت که امروز، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا دادستان کل و مقامات کلیدی نظامی ایران و همچنین یک شرکت تولید کننده و تامین تجهیزات ضد شورش نیرو‌های انتظامی این کشور را تحریم می‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت که تحریم‌های امروز مقامات ارشد ناظر انتظامی و همچنین رهبران سازمان‌های نظامی ایران را هدف قرار می‌دهد.

این نهاد آمریکایی اعلام کرد که دلیل این تحریم‌ها سرکوب و بازداشت معترضان است.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی گفت: ما خشونت روزافزون ایران علیه مردم این کشور را که از حقوق خود دفاع می‌کنند، محکوم می‌کنیم.

وی گفت: آمریکا و شرکای آن متعهد به بازخواست قرار دادن مقامات ایرانی به دلیل اقدامات غیر قانونی علیه شهروندان ایرانی هستند.

وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده است که افراد تحریم شده شامل محمد جعفر منتظری دادستان کل کشور، مسلم معین (معین) به عنوان رئیس ستاد فضای مجازی بسیج که بر تلاش‌ها برای کنترل و سانسور فعالیت‌های آنلاین ایرانیان نظارت دارد، حسین معروفی معاون بسیج، حسن حسن‌زاده فرمانده سپاه در تهران، سید صادق حسینی فرمانده بیت نیروی بیت المقدس و فرمانده سپاه در کردستان می‌شود.

منبع: ایرنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی