تیتر امروز

گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.
ظریفیان: مرگ مهسا امینی، زوایای پنهان دارد/ گشت ارشاد ناکارآمد بود
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با استاد دانشگاه و فعال سیاسی اصلاح‌طلب

ظریفیان: مرگ مهسا امینی، زوایای پنهان دارد/ گشت ارشاد ناکارآمد بود

با آغاز سال ۱۴۰۲ و پررنگ شدن موضوع حجاب در کشور، دیدارنیوز بر آن شد در فصل جدید برنامه اصل ۲۷، سراغ این موضوع برود و در گفت‌وگو با صاحب نظران، چالش‌های فراروی جامعه را بررسی کند.
مدیرکل محیط زیست استان خبر داد

تولید زباله و پسماند در کهگیلویه و بویراحمد بالاتر از میانگین کشور

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تولید زباله و پسماند در این استان بالاتر از میانگین کشور است.

کد خبر: ۱۴۲۱۳۵
۱۲:۱۸ - ۲۷ آذر ۱۴۰۱

تولید زباله و پسماند در کهگیلویه و بویراحمد بالاتر از میانگین کشور

 

دیدارنیوز: اسلام جاودان خرد صبح روز یکشنبه ۲۷ آذرماه ۱۴۰۱ در نشست کارگروه پسماند استان افزود: مهمترین چالش در حوزه محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد پسماند است.

وی اظهار کرد: تولید زباله و پسماند در استان کهگیلویه و بویراحمد از میانگین کشور بالاتر است، در زمینه مصرف نیاز به فرهنگ سازی داریم.

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: دستگاه‌های متولی استان در زمینه مدیریت پسماند ضعیف عمل می‌کنند.

جاودان خرد تصریح کرد: سوزاندن پسماند در محیط آزاد و غیر استاندارد طبق قانون ممنوع است.

وی ادامه داد: شهری در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد که مشکل نخاله‌های ساختمانی را نداشته باشند.

مدیرکل محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: محصور نبودن جایگاه‌های دفن زباله شهر‌های استان یک مشکلی است که نیازمند توجه ویژه شهرداران در این زمینه است.

جاودان خرد. بیان کرد: باید ورودی شهر‌ها و روستا‌های استان بصورت دوره‌ای توسط فرمانداریها، شهرداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و راهداری پاکسازی شوند.

شهرام مهدوی مطلق، فرماندار شهرستان بویراحمد نیز در ادامه این نشست گفت: در اطراف شهر یاسوج با معضل پسماند مواجهیم.

وی با بیان اینکه پس از ۴۰ سال زباله‌های دهستان کاکان جمع آوری می‌شود، افزود: با سازمان همیاری‌ها توافق کردیم که از این به بعد ورود جدی خواهد داشت.

مهدوی مطلق اظهار کرد: امکانات در بخشداری مرکزی ضعیف است، این بخشداری از حداقل امکانات برخوردار است و نیاز به یک دستگاه خودرو حمل زباله داریم.

فرماندار شهرستان بویراحمد تصریح کرد: در زمینه زباله‌های عفونی و بیمارستانی مطب‌ها و مراکز درمانی خصوصی مشکل جدی داریم و این مسأله وحشتناک است بطوریکه حتی حقوق بشر بدوی هم رعایت نمی‌شود.

مهدوی مطلق عنوان کرد: مطلب‌ها و مراکز درمانی خصوصی زباله‌های عفونی خود را بیرون می‌گذارند و کارگران شهرداری این زباله‌ها را در بین زباله‌های عادی جمع آوری می‌کنند.

شعبانی، بخشدار مرکزی شهرستان دنا نیز گفت: ۶ نقطه برای دفن زباله شهرستان در نظر گرفته شده است، اما مشکل ما در بخش مرکزی شهرستان دناست.

وی افزود: محل دفن زباله بخش مرکزی محصور نیست که نیازمند اعتبار برای رفع این مشکل است و با مشکل خودرو حمل زباله رو به رو هستیم.

مدیرکل امور شهری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: فاز یک کارخانه بازیافت زباله شهر یاسوج عملا تعطیل و مانده است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی