تیتر امروز

دادخواه: مهرگان جشن آزادی است/ دادگری و شادی در اسطوره و تاریخ، الهام‌بخش امروز و همیشه ماست
ششمین برنامه «با فرهنگ» پیرامون دادخواهی و شادی در اسطوره و تاریخ ایران؛

دادخواه: مهرگان جشن آزادی است/ دادگری و شادی در اسطوره و تاریخ، الهام‌بخش امروز و همیشه ماست

در ششمین برنامه‌ی «با فرهنگ»، دکتر محمدعلی دادخواه با شرح اسطوره و فلسفه‌ی جشن‌های ایرانی، جشن مهرگان را جشن پیروزی و آزادی عنوان می‌کند و دادگری، شادی و خرد را بنیان این جشن‌ها می‌داند.
باختیم ولی زانو نزدیم
افاضات اضافه

باختیم ولی زانو نزدیم

در یادداشت‌های روزانه عوام‌الملک که هفته گذشته را مرور کرده، این بار او از راه دور عملکرد کاروان دولت ایران در مقر سازمان ملل در نیویورک را مورد توجه و بررسی قرار داده است.
بیانیه مهم و مشترک سه تشکل صنفی-سیاسی فرهنگیان ایران
به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید (اختصاصی دیدارنیوز)

بیانیه مهم و مشترک سه تشکل صنفی-سیاسی فرهنگیان ایران

انجمن اسلامی معلمان، سازمان معلمان ایران و مجمع فرهنگیان ایران اسلامی، سه تشکل صنفی و سیاسی ایران، به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳، با نگاهی به اتفاقات ایران (از شهریور ۱۴۰۱ تا به امروز)،...

قیمت آجیل شب یلدا؛ از ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان!

قیمت کالا‌های اساسی و خوراکی پس از روی کار آمدن دولت سیزدهم، افزایش چشم‌گیری داشته و در آستانه شب یلدا برای خرید آجیل باید بین ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان هزینه کرد.

کد خبر: ۱۴۱۹۸۱
۱۷:۱۰ - ۲۳ آذر ۱۴۰۱

قیمت آجیل شب یلدا؛ از ۲۰۰ تا ۳۵۰ هزار تومان!

دیدارنیوز: رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران گفت: حداکثر قیمت آجیل شب یلدا به صورت ممتاز ۳۵۰ هزار تومان تعیین شد که شامل پسته، بادام هندی، مغز بادام درختی، انجیر، توت، برگه و باسلوق است، اما با مخلوط سایر اقلام با قیمت کمتر از ۲۰۰ هزار تومان نیز به فروش می‌رسد.

غلامرضا خدامی، اظهار داشت: نرخ ممتاز آجیل شب یلدا که در واقع سقف قیمت است ۳۵۰ هزار تومان تعیین شده است که شامل پسته، بادام هندی، مغز بادام درختی، انجیر، توت، برگه و باسلوق است.

وی افزود: در صورتی که اقلام دیگری نیز اضافه شود قیمت آجیل شب یلدا کاهش می‌یابد به طوری که با اضافه کردن نخود قیمت به زیر ۲۰۰ هزار تومان نیز خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه با توجه به مقدار و درصد استفاده از اقلام مختلف خشکبار قیمت آجیل یلدا متفاوت خواهد بود تصریح کرد: کسبه می‌توانند سلیقه ایی عمل کرده و از اقلام مختلفی برای ارزان سازی آجیل یلدا مانند بادام زمینی ریز، میوه خشک ارزان قیمت و نخوچی استفاده کنند.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار ادامه داد: به غیر از چند قلم، کمبود خاصی در زمینه خشکبار نداریم که رایزنی نیز برای واردات این نوع محصولات در حال انجام است.

بر اساس گزارش میدانی، آجیل شب یلدا در بازار و توسط آجیل فروشان از ۱۹۹ هزار تومان تا ۴۱۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی