تیتر امروز

خرگوش یا گربه؛ پر امید با ثروت فراوان
گزارش نوروزی دیدار درباره مهم‌ترین خصوصیات سال ۱۴۰۲

خرگوش یا گربه؛ پر امید با ثروت فراوان

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که طالع‌بینی و خصوصیات سال و ماه تولد افراد و اطرافیانتان برایتان مهم است، پیشنهاد می‌کنیم، این مطلب را از دست ندهید.
تهران، صندوق پستی...
به یاد روزگار سپری شده یک جعبه جادویی

تهران، صندوق پستی...

صندوق پست محله ما تنهاترین موجود کوچه است، حتی رفیق قدیمی‌اش، باجه تلفن عمومی هم خیلی وقت است که گذاشته و رفته.
امیرعبدللهیان خبر داد

ورود کالا‌های ایرانی از طریق حوزه بالکان به اروپا

امیرعبداللهیان، وزیر خارجه کشورمان از توافق برای ارتقای همکاری‌ها در زمینه ورود کالا‌های ایرانی از طریق حوزه بالکان به اروپا خبر داد.

کد خبر: ۱۴۱۶۲۶
۱۹:۲۱ - ۱۶ آذر ۱۴۰۱

ورود کالا‌های ایرانی از طریق حوزه بالکان به اروپا

دیدارنیوز: حسین امیرعبداللهیان در پایان سفر منطقه‌ای به حوزه بالکان و پیش از ترک سارایوو به مقصد تهران، در خصوص دیدار‌های اخیرش در این کشور گفت: در جریان سفر تقریبا یک و نیم روزه به سارایوو با همتای خودم توافق کردیم که حجم تبادل تجاری را با سرعت افزایش دهیم؛ هر چند در ۹ ماه گذشته ۵۳ درصد رشد را شاهد هستیم، اما این کافی نیست.

وی افزود: برای توسعه گردشگری بین منطقه بالکان و جمهوری اسلامی ایران توافق کردیم نسبت به برقراری پرواز مستقیم اقدام شود.

امیرعبداللهیان در ادامه گفت: به دلیل این که بوسنی و هرزگوین اخیرا از انتخابات خارج شدند و در آستانه تشکیل دولت هستند در مورد اوضاع داخلی در این کشور و همچنین در حوزه بالکان با مقامات دیگر بوسنی و هرزگوین از جمله باقر علی بگوویچ که از رهبران مهم در این منطقه هستند و همچنین با رئیس هیات علمای مسلمین در بوسنی و هرزگوین دیدار و رایزنی داشتیم.

وی اظهار امیدواری کرد که در تمامی زمینه‌های مورد علاقه طرفین شاهد رشد، پویایی و تحرک هر چه بیشتر باشیم.

وزیر خارجه در پاسخ به سوالی مبنی بر این که آیا حوزه بالکان می‌تواند دروازه ورود کالا‌های ایرانی به اروپا باشد؟ گفت: در همین چارچوب همکاری هایمان جریان دارد و توافق کردیم که این مسیر را ارتقاء دهیم.

امیرعبداللهیان با اشاره به این که سفر ما به حوزه بالکان از اولویت‌های برنامه‌های من در قاره اروپا بود، گفت: ما توانستیم به دو کشور صربستان و بوسنی و هرزگوین در فرصت محدودی که داشتیم سفر کنیم.

وی افزود: گفتگو‌های بسیار مهمی با توجه به مشترکات هویتی و فرهنگی که بین ایران و حوزه بالکان وجود دارد در صربستان داشتیم. در زمینه همکاری‌های صنعتی، فنی، دانشگاهی، علمی و تجاری اتفاقات بسیار خوبی با مقامات صربستان داشتیم.

وزیر خارجه یادآور شد: از جمله ویژگی‌های بالکان وجود جامعه قوی ایرانیان در کشور‌های این حوزه است که مسائل ایرانیان عزیز مقیم در این کشور‌ها از جمله موضوعات بود و رسیدگی به برخی از مشکلات آن‌ها و سرعت دادن به حل مسائل کنسولی آن‌ها در دستور کار ما قرار داشت.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک روسای جمهور دو کشور با یکدیگر ملاقات خواهند داشت و ما امیدوار هستیم که بر اساس دعوتی که در این سفر از رئیس جمهور صربستان به عمل آوردم بتوانیم در آینده مورد توافق شاهد سفر ایشان به ایران باشیم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی