تیتر امروز

قانونی که
گزارش دیدار از وضعیت مستمر هوای آلوده تهران

قانونی که "پاک" شد/ منتظر شاخص‌های جدید باشید!

در حالیکه شهردار تهران همچنان اصرار دارد که مسئولیتی در برابر آلودگی هوای تهران ندارد؛ وزیر آموزش پرورش هم از تغییر شاخص آلودگی هوا برای تعطیلی مدارس خبر می‌دهد و وزیر کشور نیز. باید منتظر تصمیم‌های...

ادعای سنتکام؛ قایق سپاه در تنگه هرمز «اقدام خطرناک» انجام داد

فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) ادعا کرد که یک قایق گشتی سپاه پاسداران به‌صورت غیر حرفه‌ای علیه ناو‌های نیروی دریایی ایالات متحده هنگام عبور از تنگه هرمز اقدام کرده است.

کد خبر: ۱۴۱۵۶۳
۰۸:۱۹ - ۱۶ آذر ۱۴۰۱

ادعای سنتکام؛ قایق سپاه در تنگه هرمز «اقدام خطرناک» انجام داد

دیدارنیوز: فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنتکام) مدعی شد که یک قایق گشتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌صورت ناامن و غیر حرفه‌ای علیه ناو‌های نیروی دریایی ایالات متحده هنگام عبور از تنگه هرمز در شامگاه روز ۵ دسامبر اقدام کرد.

در این بیانیه آمده است که ناو یواس‌ان‌اس لوئیس بی پولر و ناوشکن یواس‌اس سولیوانز در حال انجام یک ترانزیت معمولی در آب‌های بین‌المللی بودند که قایق گشتی نزدیک آن‌ها شد.

این نهاد در ادامه توضیح ماجرا گفت که قایق ایرانی با تابش نورافکن سعی کرد در حرکت ناو‌ها اختلال ایجاد کند. سنتکام با اشاره به اینکه این قایق از فاصله ۱۵۰ یاردی [حدود ۱۴۰ متری]کشتی‌های آمریکایی عبور کرد افزود که این قایق به‌طور خطرناکی نزدیک شد به خصوص که شب نیز بود.

این نهاد در ادامه گفت که کشتی‌های آمریکایی با استفاده از هشدار‌های صوتی و لیزر‌های غیر کشنده وضعیت را کنترل کردند و به ترانزیت خود ادامه دادند.

سنتکام تاکید کرد که اقدامات سپاه استاندارد‌های بین‌المللی رفتار حرفه‌ای و ایمنی دریا را نقض می‌کند و خطر اشتباه محاسباتی و برخورد را افزایش می‌دهد.

سخنگوی سنتکام گفت: «این اقدام خطرناک در آب‌های بین‌المللی نشان دهنده فعالیت بی‌ثبات کننده ایران در سراسر خاورمیانه است.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی