تیتر امروز

قانونی که
گزارش دیدار از وضعیت مستمر هوای آلوده تهران

قانونی که "پاک" شد/ منتظر شاخص‌های جدید باشید!

در حالیکه شهردار تهران همچنان اصرار دارد که مسئولیتی در برابر آلودگی هوای تهران ندارد؛ وزیر آموزش پرورش هم از تغییر شاخص آلودگی هوا برای تعطیلی مدارس خبر می‌دهد و وزیر کشور نیز. باید منتظر تصمیم‌های...

پایان ماموریت «بلوچ‌زهی» در وزارت کشور و بخشداری مرکزی نیک‌شهر

محمد بلوچ‌زهی طی پستی در صفحه اجتماعی‌اش در اینستاگرام، از پایان ماموریت خود در وزارت کشور و بخشداری مرکزی نیک شهر نوشته است.

کد خبر: ۱۴۱۲۷۴
۱۲:۰۰ - ۱۰ آذر ۱۴۰۱

پایان ماموریت «بلوچ‌زهی» در وزارت کشور و بخشداری مرکزی نیک‌شهر

دیدارنیوز: بلوچ‌زهی که از چهره‌های شناخته شده فعال در سیستان و بلوچستان است به سبب در پیش گرفتن رویه‌ای متفاوت و مواضعی انتقادی مورد توجه قرار گرفت.

وی نوشته از این پس به امورات معوقه خود، چون نوشتن در عرصه رسانه و مطبوعات، توجه به مسائل استانی، فعالیت فرهنگی و چاپ کتاب نیمه تمامش خواهد پرداخت و از دنیای سیاست خداحافظی خواهد کرد.

بلوچ‌زهی از ابتدای دولت روحانی بعنوان بخشداری مرکزی نیک شهر شروع بکار کرد که این انتصاب از جنس متفاوت با استقبال طیف‌های مختلف در سراسر کشور روبرو شد.

وی با ابداع سلسله نشست‌های پنج شنبه‌های دورهمی توانست تمامی فعالان فرهنگی، اجتماعی و مدنی سیستان و بلوچستان را دور هم جمع کند و به تحلیل و بررسی موضوعات روز و مسائل مبتلابه این استان بپردازند که این نشست‌ها در سطح ملی مورد توجه قرار گرفت.

آن زمان محمد بلوچ‌زهی در گفتگویی با روزنامه آفتاب یزد گفته بود استقبال از سلسله نشست‌های پنج شنبه‌های دورهمی پاسخ به نیاز اساسی جامعه ما به فرهنگ گفتمان است.

بلوچ‌زهی که پیش از بخشداری بعنوان روزنامه نگار و تحلیل‌گر مسائل سیستان و بلوچستان با رسانه‌های مختلف سراسری فعالیت داشت رویه تازه‌ای را از جمله انتخاب هر ساله یک زن بلوچ بعنوان زن شایسته سال، فعالیت‌های مختلف برای جذب گردشگران به سیستان و بلوچستان، جذب خیرین مدرسه ساز و فعالیت برای ترویج فرهنگ کتابخوانی و… برای ادامه فعالیت‌های خود در کسوت بخشدار برگزید.

توجه به انتصاب روشنفکران بلوچ در مناصب مختلف دولتی یکی از نقاط قوت دولت روحانی بود که توانست فضای فرهنگی و اجتماعی سیستان و بلوچستان را پویا کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی