تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

واکنش نماینده مجلس به بازداشت «وریا غفوری»؛ مهم اجرای قانون است

پس از بازداشت وریا غفوری پیش از دیدار حساس تیم ملی برابر ولز در جام جهانی و حمایت‌هایی که از کاپیتان سابق استقلال و بازیکن فولاد خوزستان صورت گرفت، احمد راستینه عضو و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در این باره می‌گوید که مساله حائز اهمیت اجرای قانون است.

کد خبر: ۱۴۰۹۹۳
۱۳:۵۵ - ۰۵ آذر ۱۴۰۱

واکنش نماینده مجلس به بازداشت «وریا غفوری»؛

دیدارنیوز: رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس درباره بازداشت وریا غفوری گفت: ورود به اینکه این شخص اگر در این موقعیت بازداشت می‌شد یا نمی‌شد یا شخص دیگری، تحلیل‌هایی است که برخی در فضا‌های مختلف بیان می‌کنند. تحلیل نمی‌تواند جای اجرای قانون و اعمال قانون را بگیرد و تحلیل‌ها نباید جامعه ما را در انضباط، برقراری نظم و پیگیری حقوق عامه مورد مخاطره قرار دهد.

احمد راستینه عضو و سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، در رابطه با «بازداشت وریا غفوری بازیکن تیم فولاد خوزستان و ملی‌پوش سابق فوتبال کشورمان یک روز پیش از بازی تیم ملی در مقابل ولز»، گفت: مساله حائز اهمیت اجرای قانون است. آنچه که طبیعی است آن است که قانون مشخص کرده که اگر فردی نسبت به رعایت قوانین تخطی کند یا جرمی مرتکب شود، طبیعتا قانونگذار شرایط آن را تعریف کرده و در این بین دیگر تفاوتی میان افراد وجود ندارد.

وی ادامه داد: اگر فردی با انتشار مطالب، بیان موضوعات غیرواقعی، گزارش خلاف واقع، تبیین نادرست موضوعی که سبب تشویش اذهان عمومی شود یا اینکه عملکردش سبب تضعیف امنیت کشور شود یا هر عاملی که قانونگذار در قانون به عنوان جرم مشخص کرده است را مرتکب شود، طبیعتا همه دستگاه‌های قانونی مکلف هستند که به وظایف خود عمل کنند.

رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس خاطرنشان کرد: ورود به اینکه این شخص اگر در این موقعیت بازداشت می‌شد یا نمی‌شد یا شخص دیگری، این‌ها دیگر تحلیل‌هایی است که برخی در فضا‌های مختلف بیان می‌کنند.

مطلب مرتبط:

«وریا غفوری» و بازداشت برای جرم نکرده

وی افزود: تحلیل نمی‌تواند جای اجرای قانون و اعمال قانون را بگیرد و تحلیل‌ها نباید جامعه ما را در انضباط، برقراری نظم و پیگیری حقوق عامه مورد مخاطره قرار دهد.

راستینه خاطرنشان کرد: چیزی که امروز مهم است این است که امروز در موقعیتی که ایران عزیز در نقطه‌ای از اقتدار و قدرت قرار دارد، همه مردم ما می‌خواهند که بحث امنیت ملی‌شان به عنوان نقطه مهم اقتدار ایران حفظ شود؛ در حالیکه برهم زدن نظم و انضباط عمومی و امنیت اجتماعی مساله‌ای است که دشمنان ما برای کشور طراحی کرده‌اند.

نماینده مردم شهرکرد همچنین عنوان کرد: همواره در بزنگاه‌های تاریخی و در شرایطی که یک اتفاق یا یک پدیده جایگاه جهانی پیدا می‌کند مانند جام جهانی، دشمنان طراحی می‌کنند در دل همین فضا‌هایی که چشم‌ها خیره به مستطیل سبز است، کشور‌ها و متحدان خود را تقویت کرده یا رقبای خود را از صحنه به در کنند یا اقدام به تغییر در مرز‌های جغرافیایی و برهم زدن امنیت کشور‌های رقیب کنند. در این راستا قانونگذار مکلف است از آنچه که حقوق عامه است دفاع کند و در این بین هر فردی که هر خطایی مرتکب شود طبیعتا نباید با مماشات سبب گمراهی افکار عمومی شود.

رئیس کمیته تربیت بدنی مجلس در پاسخ به این سوال که آیا «احتمال پیگیری این مساله از جانب شما وجود دارد؟»، گفت: ببینید آن چیزی که برای ما مهم است اجرای قانون است، بله ما همواره از جامعه ورزشی‌مان با جان و دل حمایت کرده و خواهیم کرد، اما حقیقت این است که اگر فردی خود را از دایره قانون فراتر بداند، در هر جایگاهی اعم از ورزشکار یا پیشکسوت ورزشی، طبیعتا نه بنده به عنوان ناظر بر اجرای قانون و نه هیچکس دیگری چنین حقی ندارد که فراتر از قانون رفتاری کند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی