تیتر امروز

حسرت در غرب و غرور در شرق دور
به بهانه صعود ۳ تیم از آسیا و اقیانوسیه به دور حذفی جام جهانی

حسرت در غرب و غرور در شرق دور

از ۶ نماینده آسیا و اقیانوسیه در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، سه تیم کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.
زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟
مازوت‌سوزی در استان‌های کشور همچنان ادامه دارد

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟

انتشار عکسی از مازوت سوزی در شهر اراک و تایید این اتفاق از سوی سیاوش آقاخانی، رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی به دلیل کمبود گاز، این سوال پیش می‌آید که زمستان سرد برای ایران است یا اروپا؟!
دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...

توقف تولید پتروشیمی مسجدسلیمان به لطف مدیران

حاشیه‌ های پتروشیمی مسجد سلیمان تمام شدنی نیست. ۲۰ روز از تعطیلی این شرکت به دلیل سوءمدیریت می گذرد. عدم النفع آن تاکنون بیش از ۸۴۰ میلیارد تومان بوده و به گفته مهندسان شرکت به ۲ هزار میلیارد تومان نیز خواهد رسید.

کد خبر: ۱۴۰۸۸۵
۱۳:۵۶ - ۰۲ آذر ۱۴۰۱

توقف تولید پتروشیمی مسجدسلیمان به لطف مدیران

دیدارنیوز‌-‌سرویس‌ خوزستان: مسجدسلیمان یکی از پتروشیمی‌های اوره‌ساز کشور است که تاثیر بسیاری بر بازار اوره ایران دارد اما شوربختانه باوجود ظرفیت و پتانسیل بالای این شرکت، به‌دلیل سوءمدیریت پتروشیمی مسجدسلیمان تعطیل شده است. به‌گفته بسیاری از کارگران این اتفاق تنها به‌دلیل سهل‌انگاری و بی‌تدبیری مدیران پتروشیمی رخ داده است.
در ۵ ماه گذشته، مهندسان شرکت بارها درباره ضرورت تعویض و بازسازی قطعات دستگاه توربین بخار به مدیران اطلاع و هشدار داده بودند. در این مدت مدیرعامل و مدیر بازرگانی مسجدسلیمان باوجود اطلاع از این موضوع هیچگونه اقدامی برای حل مشکل انجام نداده‌اند. این سهل‌انگاری که به باور کارگران دانسته صورت گرفته، به‌بهای تعطیلی پتروشیمی مسجدسلیمان تمام می‌شود.
به‌گفته کارگران پتروشیمی مسجدسلیمان ۱۲ آبان ماه قطعه‌ای از توربین بخارای، خراب می‌شود و همین مسئله منجر به تعطیلی تمامی خطوط تولید شرکت می‌شود.
این پتروشیمی روزانه ۲۷۰۰ تن اوره تولید می‌کند و تاثیر بسیاری بر بازار اوره ایران و تعیین نرخ آن دارد. تعطیلی این شرکت علاوه‌بر زیان‌دهی و اعتصابات کارگری در بازار اوره کشور نیز اخلال به‌وجود آورده است. اخلالی که تنها به‌دلیل سوءمدیریت مدیرعامل و مدیربازرگانی پتروشیمی اتفاق افتاده است.
سوءمدیریت از یک سو موجب تعطیلی پتروشیمی مسجدسلیمان شده و از سوی دیگر خسارت عدم‌النفع  آن در ۲۰ روز گذشته بیش از ۸۴۰ میلیارد تومان بوده و به ازای هر روز تعطیلی ۴۲ میلیارد تومان است. شنیده‌ها حاکی از آن است که در خوشبینانه‎‌ترین حالت ممکن، تحویل قطعه و تعمیر دستگاه مورد نظر بیش از یک ماه به‌طول خواهد انجامید و عدم‌‎النفع آن در این یک ماه بیش از یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.
تمامی این اتفاقات درحالی رخ داده که زمان تعمیرات اساسی«اورهال» شرکت در بهمن ماه سال جاری مقرر شده که به‌گفته کارگران در آن زمان نیز حدود ۲ ماه شرکت تعطیل می‌شود.
روز گذشته کارگران پتروشیمی مسجدسلیمان در اعتراض به مشکلات معیشتی و سوءمدیریت و تعطیلی شرکت، دست به اعتصاب زدند.
یکی از مالکان اصلی شرکت، هلدینگ «صبا انرژی» متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری است.از آنجاییکه مدیرعامل پتروشیمی مسجدسلیمان منصوب مدیران صندوق بازنشستگی کشوری است، ضرورت دارد برای جلوگیری از زیان و خسارت بیشتر به اموال بازنشستگان، مسئولان در مدیریت این شرکت بازنگری و وضعیت بحرانی فعلی را سامان دهند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی