تیتر امروز

اردوغان، شمشیر را از رو بست!
از سعدآباد تا توپکاپی (۷۵)، انتخابات ریاست جمهوری ترکیه دو ماه زودتر برگزار می‌شود

اردوغان، شمشیر را از رو بست!

سخنرانی پر از خشم و هیاهو رجب طیب اردوغان از تند شدن تب انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه خبر می‌دهد، مخالفان او هم به همین تندی وارد میدان شده‌اند، مخالفانی که اردوغان آنها را «میز شش نفره»، کودتاچی،...
سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد
چون پرده استقلال برافتاد...

سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد

حدود ۴ ماه از روی کار آمدن علی فتح‌الله زاده می‌گذرد، ولی هنوز بیشتر وقت او صرف مناظره‌های بی‌پایان و غیرمستقیم با سردار آجورلو مدیر عامل قبلی باشگاه می‌شود.
موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....

در دیدار وزیر ارتباطات با همتای روسی چه گذشت؟

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات ایران بار دیگر با همتایان روسی خود دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار وزیر ارتباطات با اشاره به توافقات انجام شده در سفرش به روسیه که در تابستان گذشته انجام شد، گفت: بخشی از توافقات انجام شده در آن سفر اجرایی و به عقد قرارداد با شرکت‌های ایرانی منجر شده است که جای خوشحالی دارد. اما هنوز بخش دیگری اجرایی نشده و نیاز به هماهنگی و پیگیری دارد.

کد خبر: ۱۴۰۸۶۳
۱۰:۲۰ - ۰۲ آذر ۱۴۰۱

در دیدار وزیر ارتباطات با همتای روسی چه گذشت؟

دیدارنیوز: معاون وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه روز سه شنبه در تهران با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار و گفتگو کرد.

الکساندر شویتوف، معاون وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه روز گذشته (سه شنبه) با عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در تهران دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به توافقات انجام شده در سفرش به روسیه که در تابستان گذشته انجام شد، گفت: بخشی از توافقات انجام شده در آن سفر اجرایی و به عقد قرارداد با شرکت‌های ایرانی منجر شده است که جای خوشحالی دارد. اما هنوز بخش دیگری اجرایی نشده و نیاز به هماهنگی و پیگیری دارد.

مطلب مرتبط:

قاب جنجالی از وزیر ارتباطات؛ مجری باحجاب جلوی دوربین، زن بی‌حجاب پشت صحنه!

همزمان با سفر وزیر ارتباطات به روسیه؛ موتور جستجوی روسی در ایران رفع فیلتر شد!

زارع پور تحقیق و توسعه روی موضوعات مورد توافق طرفین را از دیگر موضوعات برای همکاری مشترک با طرف روسی عنوان کرد و گفت: در ایران شرکت‌های دانش بنیانی داریم که ظرفیت‌های خوبی برای شروع همکاری‌های مختلف با طرف‌های روسی دارند که امیدوارم در این سفر با آن‌ها و توانایی هایشان آشنا شوید.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وی همچنین با اشاره به همکاری‌های مشترک بین دو کشور در حوزه‌های مختلف کاری این وزارتخانه از توسعه زیرساخت‌های ارتباطی تا همکاری‌های فضایی، گفت: رفت و آمد‌ها میان دو کشور کمک می‌کند که موانع موجود این همکاری‌ها برطرف شود و پیشنهاد می‌کنم کارگروه مشترک دایمی برای دنبال کردن موضوعات ایجاد شود تا اجرایی شدن توافقات سرعت بیشتری به خود گیرد.

الکساندر شویتوف، معاون وزیر توسعه دیجیتال و ارتباطات جمعی روسیه نیز ضمن ابلاغ سلام گرم و تشکر وزیر توسعه دیجیتال، ارتباطات و رسانه‌های جمعی روسیه، با اشاره به روند رو رشد همکاری‌های دو جانبه میان ایران و روسیه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تیمی متشکل از شرکت‌های روسی در این سفر همراهی ام می‌کنند و آماده ایم تا در تهران در مورد موضوعات مورد نظر دو طرف بحث و بررسی نهایی صورت گیرد.

وی در این سفر از حضور شرکت‌های روسی علاقه‌مند به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی خبر داد و افزود: باتوجه به وقوع تحریم‌ها برای کشور روسیه، برنامه ریزی کرده ایم تا ظرف مدت مشخصی نسبت به تولید تجهیزات مورد نیاز خود در داخل کشور اقدام کنیم و در این زمینه می‌توانیم از توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی بهره ببریم.

در سفر معاون وزیر توسعه دیجیتال روسیه و تعدادی از شرکت‌های روسی به تهران قرار است در موضوع توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، سرمایه گذاری برای توسعه فناوری‌های مورد نیاز طرفین، توسعه صادرات محصولات فناورانه ایران به روسیه توافقاتی صورت گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی