تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

نتانیاهو و تکرار ادعاها علیه برنامه هسته‌ای ایران

نتانیاهو، نخست وزیر مکلف اسرائیل ادعا‌های خود درباره ماهیت برنامه هسته‌ای کشورمان را تکرار و از سخنرانی سال ۲۰۱۵ خود در کنگره آمریکا علیه برجام دفاع کرد.

کد خبر: ۱۴۰۶۷۷
۱۲:۳۳ - ۲۹ آبان ۱۴۰۱

تکرار ادعا‌های نتانیاهو علیه برنامه هسته‌ای ایران

دیدارنیوز: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر مکلف به تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در نشست سالانه "ائتلاف یهودیان جمهوری‌خواه" که به صورت ویدئو کنفرانس انجام شد ادعا‌های خود درباره ماهیت برنامه هسته‌ای کشورمان را تکرار کرد.

به نوشته روزنامه تایمز آو اسرائیل، وی در بخشی از صحبت‌های خود به سخنرانی‌اش در کنگره آمریکا در سال ۲۰۱۵ علیه توافق هسته‌ای با ایران اشاره و از این انتخاب خود دفاع کرد.

نتانیاهو افزود: می‌توانم به شما اطمینان دهم که این، انتخاب ساده‌ای نبود که به کنگره بروم و سیاست رئیس‌جمهور وقت را که به او احترام می‌گذاشتم به چالش بکشم. من مخالف او بودم، اما برایش احترام قائل بودم. من این تصمیم را گرفتم، زیرا در آن زمان مانند اکنون معتقد بودم که اختلاف نظر (آمریکا و رژیم صهیونیستی بر سر برجام)، موجودیت اسرائیل را به خطر می‌اندازد.

وی همچنین گفت: من بر این باور بودم که برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای هر چه در توان دارم باید به کار گیرم.

تایمز آو اسرائیل در ادامه نوشت: سخنرانی سال ۲۰۱۵ نتانیاهو نتوانست به اندازه کافی قانون‌گذاران آمریکایی را تحت تأثیر قرار دهد تا مانع از حصول برجام شوند، توافقی که موجب کاهش تحریم‌های ایران در ازای محدود کردن برنامه هسته‌ای این کشور می‌شد و بسیاری از دموکرات‌ها معتقدند که این سخنرانی آسیب قابل توجهی به روابط اسرائیل با دموکرات‌ها وارد کرده است.

هرچند، نتانیاهو در سخنرانی روز شنبه خود مدعی شد که این امر منجر به بهبود روابط میان اسرائیل و کشور‌های عربی مخالف ایران شده است. نتانیاهو گفت که پس از سخنرانی از سوی رهبران عرب تماس‌هایی دریافت کرد که به او گفته بودند، چقدر تحت تأثیر قرار گرفته‌اند که نتانیاهو در مقابل یک رئیس جمهور آمریکا به این شکل ایستاده است.

بنیامین نتانیاهو که از همان ابتدا مخالف هر گونه مذاکره هسته‌ای با ایران بود و از هیچ تلاشی برای جلوگیری از حصول برجام فروگذار نکرد در حالی از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای سخن می‌گوید که رژیم متبوعش تنها دارنده زرادخانه هسته‌ای در خاورمیانه به شمار می‌آید، اما صهیونیست‌ها هیچ‌گاه این موضوع را به رسمیت نپذیرفته‌اند.

مقامات جمهوری اسلامی ایران بار‌ها ضمن رد این ادعا‌های بی‌اساس تاکید کرده‌اند که ماهیت برنامه هسته‌ای کشورمان کاملا صلح‌آمیز است و سلاح هسته‌ای هیچ جایی در دکترین دفاعی ایران ندارد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی