تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

ادعای واشنگتن پست؛ توافق تهران و مسکو برای ساخت پهپاد در روسیه!

روزنامه «واشنگتن پست» طی گزارشی با اشاره به استفاده روسیه از پهپاد‌های ایران در جنگ اوکراین، مدعی شد که تهران و مسکو برای ساخت پهپاد در خاک روسیه توافق کرده‌اند.

کد خبر: ۱۴۰۶۴۳
۰۸:۰۲ - ۲۹ آبان ۱۴۰۱

ادعای واشنگتن پست؛ توافق تهران و مسکو برای ساخت پهپاد در روسیه!

دیدارنیوز: تهران و مسکو برای ساخت پهپاد در خاک روسیه توافق کرده‌اند.

روزنامه «واشنگتن پست» طی گزارشی با اشاره به ادعا‌های تکراری مبنی بر استفاده روسیه از پهپاد‌های ایران در جنگ اوکراین، مدعی شد که تهران و مسکو برای ساخت پهپاد در خاک روسیه توافق کرده‌اند.

این روزنامه به نقل از سه مقام آگاه که به نام آن‌ها اشاره‌ای نشده است، نوشت که مقام‌های مسکو و تهران اوایل ماه جاری میلادی طی نشستی در ایران، قرارداد ساخت این پهپاد‌ها را نهایی کردند.

در ادامه ادعا شده است که ایران و روسیه به سرعت در حال حرکت برای انتقال طرح‌ها و اجزای کلیدی هستند که زمینه ساخت این پهپاد طی ماه‌های آینده را فراهم می‌کند.

واشنگتن‌پست همچنین مدعی شد که چنین توافقی، این امکان را برای روسیه فراهم می‌کند که انبار سیستم‌های تسلیحاتی نسبتاً ارزان، اما در عین حال به‌شدت نابودکننده خود را گسترش دهد.

بر اساس این گزارش، این توافق همچنین نیاز حیاتی روسیه به مهمات هدایت‌شونده دقیق که پس ازگذشت ۹ ماه از حمله به اوکراین با کمبود آن‌ها مواجه است را برطرف کند و از طرف دیگر، مزایای اقتصادی و سیاسی قابل توجهی برای ایران دارد.

به ادعای این روزنامه آمریکایی، روسیه از ماه آگوست گذشته بیش از ۴۰۰ پهپاد تهاجمی ساخت ایران را علیه اوکراین مستقر کرده است که بسیاری از این پهپاد‌ها در حملات علیه اهداف زیرساختی غیرنظامی مانند نیروگاه‌ها استفاده می‌شود.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی