تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

سریعترین ماشین برقی جهان +عکس

ریماک نورا یک هایپر کار تمام برقی با چهار موتور الکتریکی (سیستم حرکت کواد موتورز) است که مجموع توان این موتور‌ها به بیش از ۱۹۱۵ اسب بخار می‌رسد و می‌توانند در عرض کمتر از ۲ ثانیه، سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را به مالک نورا هدیه دهند. اکنون با قاطعیت می‌توانیم بگوییم که ابر خودرو برقی ریماک نورا با ثبت رکورد ۴۱۲ کیلومتر بر ساعت، سریع‌ترین ماشین برقی در تمام جهان لقب گرفته است.

کد خبر: ۱۴۰۵۷۱
۰۹:۵۵ - ۲۷ آبان ۱۴۰۱

سریعترین ماشین برقی جهان +عکس

دیدارنیوز: هایپرکار الکتریکی ریماک نورا – Rimac Never با ثبت یک رقابت هیجان انگیز در کشور آلمان، نام خود را به عنوان سریع‌ترین خودرو برقی در جهان به ثبت رساند که در ادامه با جزئیات این رکورد همراه می‌شویم.

پیست پاپنبورگ کشور آلمان در هفته گذشته، شاهد یک رکورد جهانی بوده که بعید می‌دانیم به این زودی‌ها شکسته شود! ریماک نورا یک هایپر کار تمام برقی با چهار موتور الکتریکی (سیستم حرکت کواد موتورز) است که مجموع توان این موتور‌ها به بیش از ۱۹۱۵ اسب بخار می‌رسد و می‌توانند در عرض کمتر از ۲ ثانیه، سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت را به مالک نورا هدیه دهند.

سریعترین ماشین برقی جهان +عکس

البته باید بدانید که طراحان ریماک نورا برای جلوگیری از آسیب به موتور‌های الکتریکی و همچنین حفظ جان راننده و قوانین مربوط به خودرو‌های شهری، سرعت آن را به ۳۵۳ کیلومتر بر ساعت مجدود کرده‌اند، اما این هیولای الکتریکی، سلاح‌های مخفی خود را دارد. اگر از خیابان‌های شهری فاصله بگیرید و به پیست بروید، دیگر هیچ قانونی وجود ندارد و با کمی تغییرات در کامپیوتر خودرو و برداشتن محدودیت‌ها، با خیال راحت می‌توانید تمام ۱۹۱۵ اسب بخار را در اختیار داشته باشید. یعنی دقیقا همان چیزی که امروز به سراغ آن رفته‌ایم!

ریماک نورا و ثبت رکورد سریع‌ترین ماشین برقی در دنیا
تیمی از مهندسان و تیونر‌های جهان با برداشتن این محدودیت‌ها و با استفاده از ابزار اندازه گیری دقیق و مسابقه‌ای، توانستند تا رکورد جدیدی در دنیای خودرو‌های EV را به ثبت برسانند. اکنون با قاطعیت می‌توانیم بگوییم که ابر خودرو برقی ریماک نورا با ثبت رکورد ۴۱۲ کیلومتر بر ساعت، سریع‌ترین ماشین برقی در تمام جهان لقب گرفته است.

سریع‌ترین ماشین‌های الکتریکی در جهان به جز ریماک نورا

سریعترین ماشین برقی جهان +عکس

قبل از هر چیزی باید بگوییم که این رکورد، یک شبه به دست نیامده است و برنامه ریزی برای انجام آن به سال ۲۰۱۸ بازمی‌گردد؛ یعنی زمانی که هایپرکار ریماک نورا در نمایشگاه خودرو ژنو در قامت یک خودرو کانسپت و با نام C Two به میدان آمده بود.

سریعترین ماشین برقی جهان +عکس

هایپر کار تمام برقی اسپارک Owl

طراحان شرکت ریماک از همان زمان، برای ثبت رکورد ۴۱۲ کیلومتر در ساعت رویاپردازی می‌کردند. اما چه خودرو‌هایی می‌توانند رکورد نورا را تهدید کنند؟ در ادامه به صورت خلاصه با نام آن‌ها آشنا می‌شویم.

*تسلا رودستر جدید با سرعت ۴۱۰ کیلومتر بر ساعت
*لوتوس اویجا EV با سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت
*اسپارک اول با سرعت ۳۹۹ کیلومتر بر ساعت
*دئوس وایان با سرعت ۳۹۷ کیلومتر بر ساعت
*پینیفارینا باتیستا با سرعت ۳۴۹ کیلومتر بر ساعت
*تسلا مدل S Plaid با سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت
*لوسید ایر با سرعت ۲۷۰ کیلومتر بر ساعت

به نظر شما کدام یک از خودرو‌های این لیست می‌توانند با اعمال تغییرات مخصوص و برداشتن لیمیت‌ها به رکورد دار جدید در دنیای ماشین‌های الکتریکی تبدیل شوند؟

منبع: گجت‌نیوز

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی