تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

ثبت جهانی منظر تاریخی از هگمتانه تا همدان در ایستگاه آخر

علیرضا قاسمی فرزاد، استاندار همدان اعلام کرد که ثبت جهانی منظر تاریخی_شهری از هگمتانه تا همدان، نقش مهمی در توسعه و اقتصاد استان دارد.

کد خبر: ۱۴۰۵۰۲
۱۲:۲۱ - ۲۵ آبان ۱۴۰۱

ثبت جهانی منظر تاریخی از هگمتانه تا همدان در ایستگاه آخر

دیدارنیوز: استاندار همدان گفت: با توجه به تاخیر ثبت جهانی منظر تاریخی شهری از هگمتانه تا همدان، با آغاز به کار دولت سیزدهم، تمام مقدمات لازم برای ثبت جهانی این اثر تاریخی، فراهم شده است.

به نقل از سایت استانداری همدان، علیرضا قاسمی فرزاد در‌جلسه انجمن میراث فرهنگی استان، که با حضور علی دارابی قائم مقام و معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار شد، گفت: ثبت جهانی منظر تاریخی_شهری از هگمتانه تا همدان، نقش مهمی در توسعه و اقتصاد استان دارد.

وی با بیان اینکه استان همدان با ۱۸۰۰ اثر تاریخی و جاذبه گردشگری، یکی از کانون‌های گردشگری در کشور است گفت:دولت مردمی و انقلابی سیزدهم در استان، توجه به بحث گردشگری را در صدر برنامه‌ها و فعالیت‌های خود همچون کشاورزی و صنعت و معدن قرار داده است.

استاندار همدان ادامه داد: سفرای کشور‌های نوردیک (نوروژ، سوئد، فنلاند و دانمارک) در سفر اخیر خود به همدان، ضمن بازدید از سطح شهر، نسبت به آرامش و در جریان داشتن روال‌عادی زندگی مردم، گفتند که برخلاف آنچه در رسانه‌های غربی القا می‌شود، آرامش و زندگی عادی در همدان حاکم است.

قاسمی فرزاد با اشاره به صنعت گردشگری، علاوه بر ایجاد وحدت وانسجام در داخل کشور، می‌تواند بهترین معرف فرهنگ و اعتقادات ما برای دیگر ملت‌ها باشد گفت: باید از ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی، به نحو مطلوب در راستای توسعه استان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه غار آبی علیصدر یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌های خدادادی به همدان است که مراقبت، توجه و رسیدگی به آن امری ضروری است تصریح کرد:ثبت جهانی منظر تاریخی_شهری از هگمتانه تا همدان، در معرفی استان و آثار تاریخی و تمدنی آن به گردشگران موثر است.

او گفت: با توجه به تاخیر ثبت جهانی منظر تاریخی شهری از هگمتانه تا همدان، با آغاز به کار دولت سیزدهم، کلیه مقدمات لازم برای ثبت جهانی این اثر تاریخی، فراهم شده است.

استاندار همدان در پایان خاطر نشان کرد: با نگاه مثبت و همت جدی که در مقامات عالی دولت سیزدهم در توسعه گردشگری کشور وجود دارد، ثبت جهانی منظر تاریخی شهری از هگمتانه تا همدان هرچه سریع‌تر انجام خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی