تیتر امروز

سخنان صریح نقویان درباره انتخاب موقت ولی فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم و رژیم پهلوی
تیزرِ قسمت دومِ گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

سخنان صریح نقویان درباره انتخاب موقت ولی فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم و رژیم پهلوی

حجت‌الاسلام ناصر نقویان کارشناس مذهبی، در بخش دوم گفت‌وگوی خود با دیدار به مباحثی چون موقت و مشروط شدن دوره حکمرانی ولی فقیه، معروفترین‌ها، منکرترین‌ها و شرایط امروز ایران در مقایسه به دوره پهلوی...

جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی؛ انتخاب ۳ عضو حقیقی جهاد دانشگاهی

امروز سه شنبه، بررسی صلاحیت ۳ عضو حقیقی هیئت امنای جهاد دانشگاهی در دستور جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بود که حمیدرضا طیبی، عبدالحسین شاهوردی و کیوان مجیدزاده که از سوی جهاد دانشگاهی برای این منظور پیشنهاد شده بودند، مورد تایید اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفتند.

کد خبر: ۱۴۰۴۶۵
۱۹:۵۱ - ۲۴ آبان ۱۴۰۱

جلسه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی؛ انتخاب ۳ عضو حقیقی جهاد دانشگاهی

دیدارنیوز: اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی ۳ عضو حقیقی جهاد دانشگاهی را انتخاب کردند.

اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در جلسه عصر امروز سه‌شنبه با تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، انتشار ۱۱۲ هزار عنوان کتاب در سال ۱۴۰۰ و کسب رتبه اول نشر در منطقه و در جهان اسلام را نشان دهنده میزان علاقه به کتاب و کتابخوانی در کشورمان عنوان کردند.

در ادامه جلسه سند ستاد توسعه علم و فناوری در حوزه نانو بررسی و به تصویب رسید. دراین سند شاخص‌های مربوط به افزایش چشمگیر محصولات نانو در تولید ناخالص ملی با اولویت‌های حوزه انرژی، سلامت، کشاورزی، آب، محیط زیست و ساخت و ساز تعیین شده است.

تشکیل ستاد علم و فناوری در حوزه نانو در سال ۱۳۸۵ به تصویب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی رسید و براساس آمار موجود در ۱۶ سال گذشته شاهد رشد چشمگیری در حوزه نانو بوده ایم.

بر این اساس در حالی که در حوزه چاپ مقالات علمی در سال ۲۰۰۱ رتبه پنجاه و هفتم جهان را داشتیم، امروز به رتبه چهارم رسیده ایم و نیز در ۵ سال گذشته، ۳۳۱ ثبت اختراع در سطح جهانی داشته ایم که ۲۷ درصد ثبت اختراعات بین‌المللی را به خود اختصاص می‌دهد و بر اساس استاندارد‌های بین‌المللی رتبه پنجم جهان در حوزه نانو به جمهوری اسلامی ایران اختصاص دارد.

بر اساس آمار رشد محصولات نانو از ۱۱ محصول در سال ۱۳۸۷ به ۱۲۶۶ محصول در سال ۱۴۰۱ و حجم گردش مالی در کسب و کار‌ها و فروش محصولات نانو به ۲۰ هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان رسیده است.

دستور دیگر جلسه امروز بررسی صلاحیت ۳ عضو حقیقی هیئت امنای جهاد دانشگاهی بود که حمیدرضا طیبی، عبدالحسین شاهوردی و کیوان مجیدزاده که از سوی جهاد دانشگاهی برای این منظور پیشنهاد شده بودند، مورد تایید اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفتند.

همچنین معاون علمی و فناوری جدید رئیس جمهور نیز به عنوان عضو حقوقی به اعضای هیئت امنای جهاد دانشگاهی اضافه شد.

اعضای شورای‌عالی انقلاب فرهنگی همچنین پیشنهاد رئیس فرهنگستان علوم پزشکی درخصوص عضویت محمدعلی محقق و سید حسن امامی رضوی در هیئت امنای فرهنگستان‌ها را مورد تایید قرار دادند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی