تیتر امروز

حسرت در غرب و غرور در شرق دور
به بهانه صعود ۳ تیم از آسیا و اقیانوسیه به دور حذفی جام جهانی

حسرت در غرب و غرور در شرق دور

از ۶ نماینده آسیا و اقیانوسیه در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، سه تیم کره جنوبی، ژاپن و استرالیا به مرحله یک هشتم نهایی صعود کردند.
زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟
مازوت‌سوزی در استان‌های کشور همچنان ادامه دارد

زمستان سرد برای ایران یا اروپا؟

انتشار عکسی از مازوت سوزی در شهر اراک و تایید این اتفاق از سوی سیاوش آقاخانی، رئیس شبکه محیط زیست استان مرکزی به دلیل کمبود گاز، این سوال پیش می‌آید که زمستان سرد برای ایران است یا اروپا؟!
دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...

عبور جمهوری‌خواهان از «ترامپ»

طبق نتایج نظرسنجی‌های اولیه، میزان تمایل و علاقه مردم به «ران د‌ی‌سانتیس» فرماندار فلوریدا به عنوان نماینده جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا، از دونالد ترامپ بیشتر شده است.

کد خبر: ۱۴۰۴۳۵
۱۲:۵۲ - ۲۴ آبان ۱۴۰۱

عبور جمهوری‌خواهان از «ترامپ»

دیدارنیوز: براساس نتایج نظرسنجی‌های جدید میزان تمایل به ران د‌ی‌سانتیس فرماندار فلوریدا به عنوان نماینده جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری، از دونالد ترامپ پیشی گرفته است.

براساس این نظرسنجی که توسط انجمن نظرسنجی‌های گروث در ایالت آیوا انجام شده، ۴۸ درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که از نامزدی ران د‌ی‌سانتیس فرماندار فعلی فلوریدا به عنوان نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ حمایت می‌کنند. در حالی که تنها ۳۷ درصد افراد با نامزدی دونالد ترامپ به عنوان نماینده جمهوری خواهان موافق هستند.

همچنین ۱۶ درصد شرکت کنندگان نیز گفته‌اند که هنوز در این مورد تصمیم نگرفته‌اند.

نتایج این نظرسنجی نشان دهنده نوسان ۱۱ پله‌ای برای د‌ی‌سانتیس در میان شرکت کنندگان در این نظرسنجی در آیوا است. پیشتر در نظرسنجی همین مرکز در ماه اوت، ۵۲ درصد افراد از نامزدی ترامپ حمایت کرده بودند و تنها ۳۷ درصد از نامزدی د‌ی‌سانتیس پشتیبانی می‌کردند.

علاوه بر این، درنظرسنجی اولیه در نیوهمپشایر مشخص شده که ۵۲ درصد شرکت کنندگان خوهان نامزدی د‌ی‌سانتیس و ۳۷ درصد آن‌ها خواهان نامزدی ترامپ هستند. در این نظرسنجی د‌ی‌سانتیس ۱۵ رتبه نسبت به نظرسنجی ماه اوت، از ترامپ پیشی گرفته است.

همچنین نتایج این نظرسنجی در ایالت فلوریدا که زادگاه د‌ی‌سانتیس است، حاکی از آن است که ۵۶ درصد از نامزدی فرماندار فعلی خود حمایت می‌کنند و تنها ۳۰ درصد افراد با معرفی ترامپ به عنوان نماینده جمهوری خوهان موافق هستند.

به علاوه، در ایالت جورجیا نیز ۵۵ درصد افراد طرفدار نامزدی د‌ی‌سانتیس و ۳۵ درصد طرفدار نامزدی ترامپ هستند.

این در حالی است که جیسون میلر یکی از مشاوران دونالد ترامپ اعلام کرد وی می‌خواهد روز سه شنبه قصد خود برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ اعلام کند.

این خبر در حالی اعلام می‌شود که گفته شده وی پس از عملکرد نامطلوب وفادارانش در انتخابات اخیر، درخواست‌ها از طرف حزب جمهوریخواه برای صرفنظر کردن از انتخابات ۲۰۲۴ را رد کرده است.

رسانه‌های آمریکایی اعلام کردند ترامپ ۷۶ ساله مطبوعات را به ویلای خود در فلوریدا دعوت کرده تا در ساعت ۹ شب سه شنبه «خبر بسیار بزرگی» را اعلام کند.

در همین حال ران د‌ی‌سانتیس بار‌ها شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ را حتی در صورت حضور ترامپ، غیرمحتمل ندانسته است. طرفداران وی نیز پس از اعلام پیروزی مجدد وی در انتخابات میان دوره‌ای مجلس نمایندگان دائم شعار می‌دادند «دو سال دیگر».

در همین حال، «مو بروکس»، نماینده آلاباما در کنگره آمریکا و حامی سابق ترامپ، موضع متفاوتی درباره رئیس جمهور محبوب سابق خود اتخاذ کرده و به تازگی گفته است: «اشتباه بدی برای جمهوری‌خواهان است که دونالد ترامپ را به عنوان نامزد خود در سال ۲۰۲۴ انتخاب کنند.»

بروکس درباره ترامپ گفت: «دونالد ترامپ ثابت کرده است که ناصادق، بی‌وفا، بی‌کفایت، خام و خیلی چیز‌های دیگر است و بسیاری از افراد مستقل و جمهوری‌خواهان را از خود دور می‌کند.»

پیش از این نیز، نمایندگان جمهوری خواه دیگری مخالفت شان را با حضور ترامپ در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ اعلام کرده بودند.

براساس گزارش گاردین، این موضع گیری بروکس نشان دهنده تعمیق شکاف‌ها در میان جمهوری خواهان است. حزبی که در انتخابات میان دوره‌ای کنگره برخلاف ادعا‌ها و تبلیغات ترامپ نتوانستند نتایج چشم گیری بدست آرودند و کنترل مجلس سنا در دست دموکرات‌ها باقی ماند.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی