تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

قالیباف خطاب به وزیر بهداشت؛ در حوزه کمبود دارو، مشکلاتی در هماهنگی بین دستگاه‌ها وجود دارد

محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس خطاب به وزیر بهداشت گفت: در حوزه کمبود دارو گزارش کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و بررسی‌های انجام شده حاکی از این است که مشکلاتی در هماهنگی بین دستگاه‌ها وجود دارد.

کد خبر: ۱۴۰۴۲۶
۱۱:۴۲ - ۲۴ آبان ۱۴۰۱

قالیباف خطاب به وزیر بهداشت؛ در حوزه کمبود دارو در هماهنگی میان دستگاه‌ها مشکلاتی وجود دارد

دیدارنیوز: رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در حوزه کمبود دارو گزارش کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و بررسی‌های انجام شده حاکی از این است که مشکلاتی در هماهنگی بین دستگاه‌ها وجود دارد.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه روز سه‌شنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۱ مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد بررسی نحوه مدیریت زنجیره تأمین و توزیع دارو و علل کمبود‌های اخیر در کشور (گزارش شماره دوم از نحوه اجرای طرح دارویار)، طی اظهاراتی خطاب به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه امروز مهمترین موضوع ما کمبود دارو است، گفت: در این حوزه گزارش کمیسیون و بررسی‌های انجام شده حاکی از این است که مشکلاتی در هماهنگی بین دستگاه‌ها وجود دارد.

وی افزود: سالیان سال است که داده‌ها در سامانه تیتک وجود دارد و نیاز‌های ماه به ماه و نوع مریضی‌ها موجود در کشور مشخص است و واقعاً غافلگیر شدن در این موضوع قابل پذیرش نیست.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه موضوع سلامت آنقدر مهم است که هم دولت و رئیس جمهوری و هم مجلس و کمیسیون بهداشت بر این موضوع حساس هستند، اظهار کرد: ما وزیر بهداشت را مسئول این هماهنگی‌ها می‌دانیم و دولت و مجلس نیز در خدمت این وزارت‌خانه هستند تا دیگر که در اول زمستان این اتفاقاتی نظیر آنکه حدود ۹۰ قلم دارو‌های کمیاب و بیش از ۳۰۰ قلم دارو‌ها با زحمت تهیه شود، رخ ندهد.

قالیباف افزود: خواهش ما این است که در این بخش دقت شود، تا انشاءالله این اتفاق مجددا در فصل زمستان تکرار نشود.

وی با بیان اینکه «مجلس آماده همکاری با وزارت بهداشت است» عنوان کرد: همانطور که وزیر بهداشت نیز در اظهارات خود اشاره کرد، سازمان‌های بیمه گر بیمه سلامت و نیرو‌های مسلح (در ورود اطلاعات) به‌روز کار خود را انجام می‌دهند، اما بیمه تامین اجتماعی در حوزه بیماری‌های سرپایی و بیمارستان‌ها با تاخیر نسبت به ورود داده‌ها اقدام میکند که از اشکالات موجود است.

رئیس مجلس در پایان ابراز امیدواری کرد که وزیر بهداشت ان شاءالله بتوانید موضوع سلامت که مسأله جدی مرد است را حل و فصل کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی