تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...
در درس خارج فقه مطرح شد؛

آیت‌الله نوری‌همدانی: به خواسته‌های جوانان توجه شود

آیت‌الله نوری همدانی از مراجع تقلید شیعیان، بابیان اینکه شرایط اقتصادی مردم سروسامان پیدا کند، بر افزایش سرعت خدمت‌رسانی به مردم و توجه به خواسته‌های جوانان تاکید کرد.

کد خبر: ۱۴۰۳۶۸
۱۵:۰۰ - ۲۳ آبان ۱۴۰۱

آیت‌الله نوری‌همدانی: به خواسته‌های جوانان توجه شود

 

دیدارنیوز: به گزارش ایلنا از قم، آیت الله نوری همدانی روز چهارشنبه در درس خارج خود در مسجد اعظم قم با تأکید بر رسیدگی به وضعیت معیشت مردم افزود: مردم در شرایط کنونی نیاز به کمک و رسیدگی دارند و با گرانی و سختی معیشت روبرو هستند، امروز آنچه مهم است مردم هستند و باید مسئولان امر به این موضوع عنایت ویژه‌ای داشته باشند.

وی گفت: باید شرایط اقتصادی مردم سر و سامان پیدا کند. بخشی از مسئولان در حال تلاش و کوشش هستند، اما باید خدمت رسانی به مردم سرعت پیدا کند و به خواسته‌های جوانان توجه شود و جایی برای حضور دشمن نباشد. امروز مدیریت صحیح می‌تواند کمک موثری در حل مشکلات باشد نباید با عمل غیر مسئولانه راه را برای دشمن باز کنیم. مردم ایران مردم بزرگ و با استقامتی هستند.

آیت الله نوری همدانی با تاکید بر ضرورت زمان شناسی و بصیرت زمان کنونی اظهار کرد: باید توجه داشت این انقلاب با مجاهدت‌ها و تلاش‌های مستمر همین مردم به پیروزی رسید. این انقلاب و این نظام متعلق به همین مردم است و باید مسئولان برای رفاه، پیشرفت و تعالی ملت و سربلندی نظام مقدس اسلامی تمام تلاش و امکانات خود را بکار بگیرند.

وی گفت: حوزه علمیه از انقلاب و آرمان‌های امام دفاع خواهد کرد و شما علما باید در صحنه باشید و در کنار مردم حضور داشته باشید و درد مردم را بشنوید؛ مردم باید حس کنند ما در کنار آن‌ها هستیم و باید به خواسته‌های مردم توجه جدی شود.

این مرجع تقلید، انقلاب اسلامی را یکی از مواهب الهی برای ملت ایران دانست و افزود: انقلاب اسلامی یکی از نعمت‌هایی است که خداوند در زمان ما به ملت ایران عنایت نموده است. این انقلاب دستاورد‌های بسیاری داشته است که دشمنان اسلام و انقلاب از آغاز پیروزی انقلاب با فتنه‌ها و دسیسه‌های مختلف سعی کردند این دستاورد‌ها را از بین ببرند.

وی با اشاره به حوادث اخیر اظهار داشت: امروز دشمنان اسلام و انقلاب با راه اندازی صد‌ها شبکه ماهواره‌ای و شایعه پراکنی در فضای مجازی و ایجاد تحریم ظالمانه و حمله نظامی سعی در تخریب این نظام و ایجاد شکاف بین مردم و انقلاب دارند. اما به فضل الهی و بیداری ملت ایران هر روز شاهد قدرت گرفتن نظام و شکوه هر چه بیشتر انقلاب اسلامی خواهیم بود.

آیت الله نوری همدانی همچنین با تاکید بر لزوم پاسخگویی به شبهات و دورغ پراکنی دشمنان تصریح کرد: امروز یکی از مهم‌ترین وظایف روحانیان و نخبگان متعهد پاسخگویی در مقابل شبهات و آگاه سازی نسل جوان و گفتن حقایق برای آحاد ملت است. باید برای نسل جوان دستاور‌های نظام در حوزه‌های گوناگون بیان شود تا نسل جوان ما بداند که شرایط کشور در قبل از انقلاب به چه شکلی بوده است.

وی اضافه کرد: امروز به فضل الهی در مسائل گوناگون چه پیشرفت‌های داشته ایم امروز خودباوری جای خود باختگی زمان سابق را گرفته است. امروز نسل جوان باید بداند که ما در چه موقعیت علمی در منطقه هستیم، باید گفته شود از نظر سیاسی و نظامی چه پیشرفت‌های داشته ایم البته معتقدیم که کمبود و مشکلات وجود دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی