تیتر امروز

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.
ساپینتو انبار باروت و باشو فرشته نجات
چند نکته از بازی جنجالی در کرمان

ساپینتو انبار باروت و باشو فرشته نجات

هفته هجدهم لیگ برتر با جنجال و درگیری در کرمان و بازگشت استقلال به کورس قهرمانی به پایان رسید. ذکر نکته‌هایی از این ماجرا خالی از لطف نیست.

«چین» تحت فشار دو کشور اروپایی

فرانسه و بریتانیا، چین را به عنوان یکی از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل، به ویژه در رابطه با جنگ تجاوزکارانه روسیه در اوکراین، تحت فشار قرار خواهند داد تا به مسئولیت‌های خود در سازمان ملل، در مورد اوکراین و حقوق بشر عمل کند.

کد خبر: ۱۴۰۲۱۹
۱۲:۳۸ - ۲۱ آبان ۱۴۰۱

فرانسه و انگلیس می‌خواهند چین را تحت فشار قرار دهند

دیدارنیوز: وزیران خارجه انگلیس و فرانسه با ادامه حمایت از کی یف و تقویت همکاری‌ها در اقیانوس هند و اقیانوس آرام توافق کردند.

به نقل از اسپوتنیک، جیمز کلورلی، وزیر امور خارجه انگلیس و کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه پس از دیدارشان در پاریس در بیانیه‌ای مشترک بر عزم خود برای ارائه حمایت سیاسی، نظامی، انسانی و اقتصادی از اوکراین برای دفاع از حاکمیت و تمامیت ارضی و افزایش انعطاف‌پذیری آن برای زمستان و پس از آن تأکید کردند.

در جریان مذاکرات روز جمعه، وزرا همچنین در مورد مهاجرت غیرقانونی، تغییرات آب و هوا و مسائل انرژی گفتگو کردند.

در بیانیه مشترک منتشر شده آمده است: وزیران متعهد به تقویت همکاری در حمایت منطقه هند و اقیانوس آرام آزاد و پاسخ‌های هماهنگ به چالش‌های ایجاد شده از سوی چین قاطع بوده و در عین حال آماده همکاری با چین در زمینه چالش‌های جهانی مانند تغییرات آب و هوا هستند. فرانسه و بریتانیا چین را به عنوان یکی از اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل، به ویژه در رابطه با جنگ تجاوزکارانه روسیه در اوکراین، تحت فشار قرار خواهند داد تا به مسئولیت‌های خود در سازمان ملل، در مورد اوکراین و حقوق بشر عمل کند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی