تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

عذرخواهی بایدن به دلیل خروج آمریکا از توافق پاریس

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با عذرخواهی از خروج واشنگتن از توافق مهم آب و هوای پاریس ۲۰۱۶ تاکید کرد که دولت وی برای احیای رهبری آمریکا برای مبارزه با پدیده جهانی گرمایش زمین تلاش کرده است.

کد خبر: ۱۴۰۲۱۲
۱۱:۲۱ - ۲۱ آبان ۱۴۰۱

بایدن به خاطر خروج آمریکا از توافق آب و هوایی پاریس عذرخواهی کرد

دیدارنیوز: رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از رهبران جهان به خاطر خروج واشنگتن از توافق مهم آب و هوای پاریس ۲۰۱۶ عذرخواهی و تاکید کرد که دولت وی برای احیای رهبری آمریکا برای مبارزه با پدیده جهانی گرمایش زمین تلاش کرده است.

به نقل از خبرگزاری آناتولی، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در جریان سخنرانی در نشست آب و هوای سازمان ملل در شهر شرم الشیخ در مصر گفت: ما فورا به توافق پاریس بازگشتیم. ما اجلاس‌های بزرگ آب و هوایی تشکیل دادیم، من بابت خروج از این توافق عذرخواهی می‌کنم.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سال ۲۰۱۷ میلادی کمی پس از ورودش به کاخ سفید روند خروج آمریکا از توافق پاریس ۲۰۱۶ را آغاز کرد؛ اقدامی که بایدن چند ساعت پس از آغاز رسمی دوره ریاست جمهوری‌اش آن را تغییر داد و اعلام کرد که واشنگتن مجددا به این توافق ملحق می‌شود. هدف این توافق به صفر رساندن انتشار گاز کربن برای متوقف کردن افزایش کنونی دمای کره زمین است.

بایدن بر تلاش‌های دولتش برای افزایش اقدامات آمریکا برای برعهده گرفتن مجدد رهبری مقابله با تغییرات آب و هوایی تاکید کرد و گفت: در جریان این دو سال ریاست جمهوری من، ما در داخل آمریکا به پیشرفت‌های بی‌سابقه‌ای در این زمینه رسیده‌ایم.

وی افزود: دولت من در چند روز نخست روی کار آمدن برنامه جسورانه‌ای را برای رسیدگی به بحران آب و هوا و افزایش امنیت انرژی در داخل کشور و سراسر جهان آغاز کرد.

بایدن در ادامه سخنرانی خود تصریح کرد: ما ثابت می‌کنیم که سیاست آب و هوای خوب یک سیاست اقتصادی خوب است. سرمایه‌گذاری‌های آمریکا در سیاست تغییر اقلیم، الگو برای آمریکا و کل جهان را تغییر خواهد داد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی