تیتر امروز

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس
گزارش اختصاصی دیدار از در مراسم گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس

رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «فرهنگ سوم خرداد را الگوی خود و فضای رقابتی منصفانه را ایجاد و فرهنگ گفت‌وگو را نهادینه کنیم.

هند و خرید نفت از روسیه؛ آمریکا شرط گذاشت

آمریکا به هند اجازه داد تا به خرید نفت روسیه به میزان دلخواه خود ادامه دهد، اما تنها در صورتی که از بیمه، خدمات مالی و دریایی غرب برای انجام معاملات استفاده نکند.

کد خبر: ۱۴۰۱۹۷
۰۹:۵۱ - ۲۱ آبان ۱۴۰۱

هند و خرید نفت از روسیه؛ آمریکا شرط گذاشت

دیدارنیوز: واشنگتن به هند اجازه داد تا به خرید نفت روسیه به میزان دلخواه خود ادامه دهد، حتی با قیمت‌هایی که بیشتر از قیمت تعیین شده توسط مکانیسم سقف تحمیلی گروه هفت است، اما تنها در صورتی که از بیمه، خدمات مالی و دریایی غرب برای انجام معاملات استفاده نکند.

جنت یلن، وزیر خزانه‌داری آمریکا روز جمعه به دنبال دیدار با نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند به خبرگزاری رویترز گفت، نفت خام روسیه "به قیمت‌های مقرون به صرفه فروخته خواهد شد و ما خوشحالیم که هند یا آفریقا یا چین این قیمت را دریافت کند. "

جنت یلن استدلال کرد که زمانی که اتحادیه اروپا تمام واردات نفت روسیه از طریق دریا را در ماه آینده متوقف کند، مسکو مجبور خواهد شد که سقف قیمت یا تخفیف‌های قابل توجه از نرخ‌های بازار را بپذیرد.

این وزیر آمریکایی افزود: زمانی که اتحادیه اروپا خرید نفت روسیه را متوقف کند، ادامه ارسال نفت به همان اندازه که قبلا انجام می‌شد، برای روسیه بسیار دشوار خواهد بود. آن‌ها به شدت در جستجوی خریدار خواهند بود و بسیاری از خریداران به خدمات غربی متکی هستند. تحریم‌ها دسترسی به این خدمات را برای خریدارانی که سقف قیمت را رعایت می‌کنند، محدود می‌کند.

یلن توضیح داد که این مکانیسم به هند و سایر کشور‌هایی که قیمتی بالاتر از سقف برای نفت روسیه می‌پردازند، اهرم بیشتری برای پایین آوردن قیمت نفت می‌دهد. هدف این است که نفت روسیه در بازار باقی بماند و در عین حال مسکو را به دلیل حمله نظامی‌اش در اوکراین مجازات کند و درآمد‌های انرژی آن را به شدت کاهش دهد.

این در حالیست که مقامات روسیه می‌گویند که نفت یا سایر کالاهایشان را با قیمت محدودشده نمی‌فروشد. ماه گذشته یکی از مقامات خزانه‌داری ایالات متحده تخمین زد که ۹۰ درصد نفت روسیه همچنان با قیمتی خارج از سقف تعیین‌شده به دست خریداران برسد.

براساس اعلام شرکت ورتکسا (Vortexa) که ردیاب محموله‌های انرژی است، هند به عنوان سومین واردکننده بزرگ نفت جهان، امسال خرید نفت خام از روسیه را افزایش داده و در ماه اکتبر مسکو از عربستان سعودی و عراق پیشی گرفت و به بزرگترین تامین‌کننده نفت دهلی‌نو تبدیل شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی