تیتر امروز

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!
بیست و دوحه (۱۳)، روز نهم جام جهانی

پرتغال ۲ - اروگوئه صفر؛ برای صعود نیازی به رونالدو نبود!

در نهمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام شد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر رفتند؛ کامرون در نبردی جذاب و کامبکی برابر صربستان ۳-۳...
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

دستگیری سارقان ۴ میلیاردی توسط پلیس فتای قزوین

قزوین فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: سارقانی که از طریق اسکیمر از حساب بانکی ۳۰ نفر بیش از ۴ میلیارد ریال سرقت کرده بودند توسط پلیس فتای استان دستگیر شدند.

کد خبر: ۱۴۰۰۴۴
۱۴:۲۹ - ۱۷ آبان ۱۴۰۱

دستگیری سارقان ۴ میلیاردی توسط پلیس فتای قزوین

دیدارنیوز: سردار علی ابراهیمی اظهار کرد: با وصول پرونده‌های متعدد مبنی بر اینکه از حساب بانکی شهروندان برداشت‌های غیرمجازی صورت گرفته است، موضوع با جدیت در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: در تحقیقات اولیه مشخص شد کارت‌های بانکی مالباختگان به وسیله دستگاه اسکیمر کپی‌برداری شده و کلاهبرداران از این طریق به وجوه آن‌ها دسترسی پیدا کرده‌اند.

فرمانده انتظامی استان قزوین عنوان کرد: کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده و متوجه شدند متهمان در شهرستان البرز در پوشش فروشنده سیار، کارت‌های عابر بانک قربانیان را کپی برداری می‌کردند.

بنا بر اعلام روابط عمومی نیروی انتظامی استان قزوین، سردار ابراهیمی بیان کرد: با تلاش کارشناسان پلیس فتا هویت متهمان مشخص شد و محل اختفای آن‌ها در استان البرز مورد شناسایی قرار گرفت که در عملیاتی غافلگیرانه ۲ مجرم سایبری به همراه کارت‌های بانکی و سایر ادله جرم دستگیر شدند.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه متهمان این پرونده دو جوان ۲۰ و ۲۱ ساله هستند، خاطرنشان کرد: این افراد در بازجویی‌های فنی پلیس به جرم خود اعتراف کردند که ۳۰ کارت عابر بانک شهروندان را کپی‌برداری و با آن‌ها اقدام به خرید کنسول‌های بازی رایانه‌ای و در نهایت پولشویی می‌کردند.

سردار ابراهیمی از تکمیل پرونده و تحویل متهمان جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی خبر داد و اظهار کرد: فروشنده موظف است در زمان خرید، دستگاه کارتخوان خود را در اختیار خریدار قرار دهد، از شهروندان نیز تقاضا می‌کنیم هنگام خرید و انجام عملیات بانکی با دستگاه پوز سیار، حتماً رمز کارت توسط صاحب کارت زده شود و از در اختیار گذاشتن رمز خود به فروشنده خودداری کنند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: قزوین سرقت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی