تیتر امروز

استوانه حقوق بشر؛ منشور کورش
گزارش نوروزی دیدار

استوانه حقوق بشر؛ منشور کورش

گرچه در رسانه‌ها به فراوانی درباره استوانه معروف کورش بزرگ، پادشاه هخامنشی سخن گفته شده است، اما مروری مجدد بر تاریخ و محتوای این استوانه گلی که با خط میخی اکدی (بابلی نو) نوشته شده است، خالی...
فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت
گفت‌وگوی نوزدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب

فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت

در برنامه نوزدهم "اصل ۲۷" با فیاض زاهد، استاد تاریخ، جامعه‌شناس و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دلایل بروز حوادث اخیر محور اصلی این گفت‌وگو بود.
اولین ناکامی مادرید در لالیگا و صدر جدول هدیه به بارسا

رئال در جهنم «وایکاس» تسلیم شد

تیم رئال مادرید در دیداری پرحادثه و جذاب در ورزشگاه وایکاس، اولین باخت فصل را در لالیگا متحمل شد تا بارسلونا با خیال راحت صدر جدول را در اختیار بگیرد.

کد خبر: ۱۳۹۹۹۲
۰۸:۲۱ - ۱۷ آبان ۱۴۰۱

رئال در جهنم «وایکاس» تسلیم شد

دیدارنیوز: رئال مادرید در دیداری خارج از خانه ۳-۲ مغلوب رایو وایکانو شد و بعد از هفته‌ها، صدر جدول لالیگا را به بارسا واگذار کرد.

شاگردان کارلو آنچلوتی که در دیدار قبل مقابل خیرونا با تساوی متوقف شده بودند، شب گذشته (دوشنبه) هم برابر رایووایکانو شکست خوردند تا بارسا با دو امتیاز بیشتر در صدر جدول جای بگیرد.

تیم میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و تنها ۵ دقیقه از بازی سپری شده بود که به گل رسید. روی ارسال فران گارسیا از سمت چپ و ارسال او به محوطه جریمه رئال بود که سانتی کومسانیا صاحب موقعیت شد و با یک ضربه والی تماشایی تیبو کورتوا را مغلوب کرد.

برتری رایو ادامه پیدا کرد و در دقیقه ۸ اسکار والنتین این فرصت را داشت که اختلاف را دو برابر کند، اما ضربه خطرناک او از بالای دروازه رئال به بیرون رفت.

در ادامه بازی متعادل دنبال شد و موقعیت‌های چندانی روی دروازه‌ها ایجاد نشد تا اینکه در دقیقه ۳۰، ایسی پالاسون با یک شوت محکم از پشت محوطه جریمه، بار دیگر دروازه رئال را تهدید کرد، ولی این بار کورتوا با واکنش به موقع مانع باز شدن دروازه تیمش شد.

رئال در جهنم «وایکاس» تسلیم شد

هرچه به دقایق پایانی نیمه اول نزدیک می‌شدیم، رئالی‌ها بیشتر ابتکار عمل را در دست می‌گرفتند و سرانجام در دقیقه ۳۷ صاحب یک ضربه پنالتی شدند. خطای فران گارسیا روی مارکو آسنسیو در محوطه جریمه رایو را داور ابتدا پنالتی تشخیص نداد، اما بعد از کمک گرفتن از VAR نظرش را تغییر داد و یک ضربه پنالتی به سود رئال اعلام کرد.

لوکا مودریچ پشت این ضربه قرار گرفت و در حالی که دروازه‌بان حریف به سمت راست شیرجه زده بود، ستاره کروات ضربه‌اش را به وسط دروازه زد و کار را به تساوی کشید.

رئال در جهنم «وایکاس» تسلیم شد

فشار حملات رئال بعد از این گل هم ادامه پیدا کرد و تنها ۴ دقیقه بعد این تیم به گل دوم رسید. روی یک ضربه کرنر بود که ارسال آسنسیو را ادر میلیتائو با یک ضربه سر محکم تبدیل به گل کرد و رئال را پیش انداخت.

اما این برتری چندان پایدار نبود و در دقیقه ۴۴، رایو وایکانو کار را به تساوی کشید. روی یک حرکت تیمی بود که توپ با پاس ایسی پالاسون به آلوارو گارسیا رسید و او هم با یک شوت محکم و غیرقابل مهار، کورتوا را مغلوب کرد تا نیمه اول با تساوی ۲-۲ به پایان رسید.

نیمه دوم را رئال بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۴۸، روی یک ضدحمله بود که آسنسیو با یک پاس خوب رودریگو را صاحب موقعیت کرد، اما ضربه او راهی به چهارچوب دروازه رایو نداشت. در ادامه بازی متعادل دنبال شد تا اینکه در دقیقه ۶۰، روی ارسال فران گارسیا این کامِیو بود که صاحب موقعیت شد، اما ضربه سر او از بالای دروازه رئال به بیرون رفت.

حملات دو تیم ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۶۸ رایو صاحب یک ضربه پنالتی شد. توپ در محوطه جریمه رئال به دست دنی کارواخال برخورد کرد و داور هم بعد از استفاده از VAR، نقطه پنالتی را نشان داد.

اسکار تِرِخو پشت توپ قرار گرفت و ضربه او را کورتوا دفع کرد، اما به دلیل ورود زودهنگام کارواخال به محوطه جریمه، داور دستور به تکرار ضربه داد و این بار ترخو موفق شد کورتوا را مغلوب کند و رایو را بار دیگر پیش بیندازد.

رئال در جهنم «وایکاس» تسلیم شد

در دقایق پایانی این رئالی‌ها بودند که بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشتند و در دقیقه ۹۰، روی پاس عالی آسنسیو، این رودریگو بود که می‌توانست کار را به تساوی بکشد، اما ضربه او خوب نبود و از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقایق تلف شده هم تلاش رئالی‌ها ثمری نداشت و بازی با نتیجه ۳-۲ به سود رایو به پایان رسید.

منبع: ورزش 3
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی