تیتر امروز

استوانه حقوق بشر؛ منشور کورش
گزارش نوروزی دیدار

استوانه حقوق بشر؛ منشور کورش

گرچه در رسانه‌ها به فراوانی درباره استوانه معروف کورش بزرگ، پادشاه هخامنشی سخن گفته شده است، اما مروری مجدد بر تاریخ و محتوای این استوانه گلی که با خط میخی اکدی (بابلی نو) نوشته شده است، خالی...
فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت
گفت‌وگوی نوزدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب

فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت

در برنامه نوزدهم "اصل ۲۷" با فیاض زاهد، استاد تاریخ، جامعه‌شناس و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دلایل بروز حوادث اخیر محور اصلی این گفت‌وگو بود.

وزیر آموزش و پرورش: دانش‌آموزانی که با ما همراه نبودند، دشمن ما نیستند

یوسف نوری، وزیر آموزش و پرورش گفت: برخی دانش آموزان و خانواده‌هایی که طی هفته‌های اخیر به دلایلی با ما همراه نبوده‌اند، دشمن ما نیستند و دل در گرو ساخت ایرانی قوی دارند.

کد خبر: ۱۳۹۹۶۶
۱۳:۰۶ - ۱۶ آبان ۱۴۰۱

وزیر آموزش و پرورش: دانش‌آموزانی که با ما همراه نبودند، دشمن ما نیستند

دیدارنیوز: وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: حوزه پرورشی، عامل تحول بنیادین و تربیت است چراکه انقلاب اسلامی، امام و رهبر معظم انقلاب (ره) و رئیس جمهور، ذاتا تربیتی هستند.

یوسف نوری در گردهمایی معاونین پرورشی و فرهنگی ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور که با حضور معاون پرورشی و فرهنگی و ۳۲ تن از معاونین پرورشی و فرهنگی استان‌های کشور، در تهران آغاز شده، با ابراز خرسندی از شرکت در این جمع گفت: خرسندم که در جمع شما حاضر می‌شوم، کسانی که در خط مقدم جنگ نرم و ادامه دهندگان راه شهیدان رجایی و باهنر هستند.

وزیر آموزش و پرورش، فقدان فلسفه تربیتی مدون و مورد توافق خردمندان بعد از جنگ تحمیلی هشت ساله را باعث حرکت جامعه به سمت جریان‌های مختلف فکری برشمرد، افزود: باید چیستی‌ها و چرایی‌ها را به دانش آموزان یاد دهیم؛ جریانات مختلف باعث می‌شود دانش آموزان از زیست بوم صحیح خود بیرون بیایند، بنابراین ما باید کار‌هایی برای جلوگیری از این امر انجام دهیم.

نوری بیان کرد: کارنامه یک دانش آموز باید براساس ساحت‌‎های تربیتی سند تحول بنیادین باشد نه کنکور و سوابق صرفا آموزشی و تحصیلی. سوابق تحصیلی یک بعد از یک ساحت علمی است. سند اسلامی شدن دانشگاه و سند علوم انسانی را باید جلوی خود بگذاریم و به پیش برویم؛ باید به دنبال تحول بنیادین در تمام کار‌ها باشیم.

وزیر آموزش و پرورش خطاب به معاونان پرورشی و فرهنگی استان‎ها گفت: از اولیاء در انجام کار‌ها و برنامه‎ها حُسن استفاده را ببرید. همچنین باید افرادی خیرخواه و جهادی را در اجرای برنامه‎ها داشته باشیم که نمایشی کار نکنند بلکه بنیادی کار کنند.

وی با تاکید بر این‎که رئیس جمهور توجه ویژه‎ای به آموزش و پرورش و به ویژه تربیت دارند که این موضوع بسیار مهم است، اضافه کرد: بچه‎‌ها باید در اداره مدرسه و تدریس در کلاس‎های درس نقش ایفا کنند. همچنین باید از ظرفیت گروه‌‎های جهادی استفاده شود؛ در این راستا ۵۳۰ گروه جهادی شناسایی شده است که ظرفیت‎‌های خوبی برای پیشبرد اهداف ما در عدالت تربیتی و نصیب برابر آموزشی دارند.‌

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: به جوانان، بچه‎‌ها و خانواده‌‎ها باید اعتماد کنیم چرا که ظرفیت بالایی دارند، این سیره نبوی است که حتی به افرادی که با ایشان دشمن بوده‌‎اند نیز مهرورزی می‌کرده‌‎‌اند، حال آنکه برخی دانش آموزان و خانواده‌هایی که طی هفته‌های اخیر به دلایلی با ما همراه نبوده‌اند، دشمن ما نیستند و دل در گرو ساخت ایرانی قوی دارند.

وی همچنین گفت: موضوعی که برخی از عزیزان در این جلسه ذکر کردند از جمله کمبود امکانات و نیروی انسانی را قبول دارم و دولت برای مرتفع کردن این مشکلات تمام سعی خود را به کار بسته است، اما معتقدم، نیروی پرورشی انقلابی هر جا باشد با وجود تمام کمبود‌ها و چالش‌ها می‌تواند امر مهم تربیت را پیش ببرد و تربیت نیز با توجه و همزبانی و همدلی با دانش آموزان محقق می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، گفتنی است در ابتدای سخنان وزیر آموزش و پرورش، اصغر باقرزاده معاون پرورشی و فرهنگی وزیر به بیان توضیحاتی پیرامون جزئیات برگزاری این گردهمایی و موضوعات مطرح شده در آن پرداخت و چند تن از معاونین پرورشی و فرهنگی استان‌ها به بیان مسائل مثبت و منفی موجود در حوزه آموزش و پرورش پرداختند.

باقرزاده، نگاه دائم به اصول و سیاست‎ها، مشارکت دادن دانش آموزان در برنامه‎ها، هماهنگی و یک صدایی در فعالیت‎ها، ارتقای توانمندی‌های مربیان و مشاوران وروحانیون طرح امین را از اولویت‎های خود و همکارانش دانست و بر ارزیابی مستمر مدیران و معاونین پرورشی تاکید کرد.

در حاشیه این گردهمایی از پوستر سامانه «نورینو»، سامانه جامع فعالیت‎های پرورشی با حضور وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی