تیتر امروز

اردوغان، شمشیر را از رو بست!
از سعدآباد تا توپکاپی (۷۵)، انتخابات ریاست جمهوری ترکیه دو ماه زودتر برگزار می‌شود

اردوغان، شمشیر را از رو بست!

سخنرانی پر از خشم و هیاهو رجب طیب اردوغان از تند شدن تب انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه خبر می‌دهد، مخالفان او هم به همین تندی وارد میدان شده‌اند، مخالفانی که اردوغان آنها را «میز شش نفره»، کودتاچی،...
سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد
چون پرده استقلال برافتاد...

سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد

حدود ۴ ماه از روی کار آمدن علی فتح‌الله زاده می‌گذرد، ولی هنوز بیشتر وقت او صرف مناظره‌های بی‌پایان و غیرمستقیم با سردار آجورلو مدیر عامل قبلی باشگاه می‌شود.
موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
پس از ویرانی کسب‌وکارها در اینستاگرام و واتساپ به دلیل فیلترینگ اعلام شد

زارع‌پور: مردم به پلتفرم‌های بومی اعتماد خواهند کرد/ عدم پاسخ وزیر به سوالی مهم

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم که در دوران وزارت او فضای مجازی و اینترنت کشور با فیلترینگ شدید، قطعی گسترده، اختلال و محدودیت شدید همراه بوده، مدعی شد که مردم به پلتفرم‌های بومی اعتماد خواهند کرد.

کد خبر: ۱۳۹۶۷۳
۱۸:۲۵ - ۱۰ آبان ۱۴۰۱

زارع‌پور: مردم به پلتفرم‌های بومی اعتماد خواهند کرد/ عدم پاسخگویی به سوالی مهم

دیدارنیوز: زارع‌پور تاکید کرد سه موضوع کیفیت برتر و مزیت رقابتی بیشتر نسبت به مدل خارجی و محفوظ بودن اطلاعات کاربران باعث اعتماد مردم می‌شود.

«عیسی زارع‌پور»، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه رونمایی از طرح حمایت از کسب‌وکار‌های اقتصاد دیجیتال کشور، اعلام کرد که مردم حتما از پلتفرم‌های بومی استقبال خواهند کرد چرا که بحث کیفیت در این پلتفرم‌ها مد نظر قرار گرفته است. او تاکید کرد پلتفرم‌های بومی قرار است که مزیت بیشتری نسبت به مدل‌های خارجی داشته باشد و خاطر نشان کرد که محفوظ بودن اطلاعات مردم نیز کاری خواهد کرد تا آن‌ها به کسب و کار‌های بومی اعتماد کنند.

زارع‌پور در حاشیه مراسم رونمایی از طرح حمایت از مشاغل اینترنتی، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چگونه اعتماد مردم را برای استفاده از پلتفرم‌های داخلی جلب می‌کنید، گفت: «ما سه موضوع را در مورد همه پلتفرم‌های داخلی، چه شبکه اجتماعی چه خدمات‌رسان، در دستور کار قرار داده‌ایم که اگر محقق شوند، مردم عزیز ما حتما استقبال خواهند کرد. بحث اول کیفیت است یعنی اگر پلتفرمی را راه‌اندازی می‌کنیم نه تنها به اندازه مشابه خارجی کیفیت داشته باشد بلکه کیفیتش بیشتر باشد. دوم اینکه نسبت به نمونه بین‌المللی مزیت و قابلیت‌های جدیدی داشته باشد. سومین موضوع که به نظرم مهم نیز هست، اعتماد مردم است که با محفوظ بودن اطلاعاتشان در این پلتفرم‌ها، مردم می‌توانند به آن‌ها اعتماد کنند.»

او با بیان اینکه برای هر سه موضوع تدبیر کرده‌اند، وعده داد به زودی لایحه حفاظت از داده‌ها و حریم خصوصی کاربران که آماده شده به دولت می‌رود تا خیال مردم در این زمینه آسوده شود.

گفتنی است رئیس سازمان فناوری اطلاعات ۲۰ بهمن ماه سال ۱۴۰۰ اعلام کرده بود این لایحه تا پایان سال ۱۴۰۰ آماده خواهد شد.

اما آیا طرح حمایت از کسب‌وکار‌ها منجر به انحصار برای پلتفرم‌های خاص نمی‌شود؟ زارع‌پور در پاسخ به این سوال گفت آیین‌نامه را به شکلی پیش‌بینی کرده‌اند تا به هیچ وجه انحصار ایجاد نشود: «ما فضا را برای پلتفرم‌های مشروع که شرایط و ضوابط را دارند، باز گذاشتیم. این روز‌ها مشاهده می‌کنید در حال حمایت از ۴-۵ پیام رسان و شبکه اجتماعی داخلی هستیم تا هر کدام که مورد اقبال مردم واقع شدند، بتوانند فضای رقابت را به خودشان اختصاص دهند.»

او با تاکید بر اینکه نظر مردم و انتخابشان برای آن‌ها بسیار حائز اهمیت است بار دیگر اظهار داشت شرایط را به گونه‌ای خواهند چید تا انحصار ایجاد نشود.

در پایان خاطر نشان می‌شود وزیر ارتباطات، سوال یک خبرنگار مبنی بر اینکه «با توجه به یک رای وزارت ارتباطات در کارگروه فیلترینگ، همان یک رای شما برای ادامه فیلتر اینستاگرام و واتس‌اپ چیست؟» را بی پاسخ گذاشت.

منبع: دیجیاتو

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی