تیتر امروز

جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت
دبیرکل مجمع ایثارگران در یازدهمین برنامه رکن سه (قسمت اول)

جواد امام: تفکر مصباح، انتقام خود را از امام و جمهوریت گرفت

جواد امام دبیرکل حزب مجمع ایثارگران مهمان دیدارنیوز و یازدهمین برنامه رکن سه بود. این فعال اصلاح‌طلب در قسمت اول این گفت‌وگو به جایگاه احزاب و جمهوریت در نظام و نقشی که اقتدارگرایان در قهر مردم...
تاریخ به روایت موتلفه اسلامی
برنامه هفدهم تنگنا در گفت‌و‌گو با اسدالله بادامچیان (قسمت اول)

تاریخ به روایت موتلفه اسلامی

در نخستین بخش از برنامه تنگنا در گفت‌وگو با دبیر کل حزب موتلفه اسلامی، روایتی از آغاز به کار این حزب در دهه ۱۳۴۰ را از زبان اسدالله بادامچیان خواهید شنید که پر از جزئیات جالب و مهم است.
جلال محمودزاده، نماینده مجلس اعلام کرد

چرا در راهپیمایی مسالمت‌آمیز «تیر جنگی» شلیک می‌شود؟

جلال محمودزاده، نماینده مهاباد درباره کشته‌شدن چند جوان و آشوب در مهاباد، گفت: من ایرادی به نیرو‌های امنیتی دارم؛ چرا در راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز از تیر جنگی استفاده می‌کنند؟ فرد می‌خواهد حرف خود را بزند و مشکلاتش را مطرح کند، اما اینکه او را بکُشند جای تأسف و تأثر دارد و تا امروز هم مشخص نیست چطور و چرا این اتفاق رخ داده است؟! ما این موضوع را از مسیر قانونی دنبال می‌کنیم.

کد خبر: ۱۳۹۴۴۳
۰۸:۵۰ - ۰۷ آبان ۱۴۰۱

چرا در راهپیمایی مسالمت‌آمیز «تیر جنگی» شلیک می‌شود؟

دیدارنیوز: نماینده مردم مهاباد گفت: من ایرادی به نیرو‌های امنیتی دارم؛ چرا در راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز از تیر جنگی استفاده می‌کنند؟ فرد می‌خواهد حرف خود را بزند و مشکلاتش را مطرح کند، اما اینکه او را بکُشند جای تأسف و تأثر دارد.

جلال محمودزاده، نماینده مهاباد درباره کشته‌شدن چند جوان و آشوب در مهاباد گفت: چهارشنبه‌شب در یکی از میادین شهر مهاباد جوانی به نام مولودی با تیر کشته می‌شود و پنجشنبه صبح مردم برای تشییع پسر جوان شرکت و حضور پیدا می‌کنند. در مسیر برگشت از مراسم به تعداد افراد اضافه و جمعیت افزایش یافته و مردم به سمت شهرداری و فرمانداری راه افتادند و شهر مقداری متشنج شد. در این بین متأسفانه چهار نفر دیگر با تیر جنگی کشته می‌شوند که یکی از آن جوانان زیر ۱۸ سال است و دیگری ۱۵ سال دارد.

او ادامه داد: فرمانداری در حال بررسی بیشتر این موضوع است. من ایرادی به نیرو‌های امنیتی دارم؛ چرا در راهپیمایی‌های مسالمت‌آمیز از تیر جنگی استفاده می‌کنند؟ فرد می‌خواهد حرف خود را بزند و مشکلاتش را مطرح کند، اما اینکه او را بکُشند جای تأسف و تأثر دارد و تا امروز هم مشخص نیست چطور و چرا این اتفاق رخ داده است؟! ما این موضوع را از مسیر قانونی دنبال می‌کنیم. آن‌ها در اعتراض به کشته‌شدن مظلومانه یک پسر جوان به خیابان آمده‌اند، اما به جای اینکه فضا را آرام و با معترضان صحبت کنند، آن وقت چهار نفر دیگر هم کشته می‌شود و تعداد به پنج نفر می‌رسد. این قضیه بسیار غم‌انگیز است.

جلال محمودزاده افزود: بسیاری از مردم به وضعیت معیشت معترض هستند. ما نتوانستیم معیشت مدنظر آن‌ها را فراهم کنیم؛ رؤسای جمهور شعار و وعده‌های بسیاری سر دادند و یک نمونه آن در‌باره ایجاد اشتغال بود که نه‌تن‌ها عملی نکردند بلکه برعکس عمل کردند! در بحث فضای مجازی نیز ۹ تا ۱۰ میلیون شغل را از دست دادیم و در پی آن عده بسیاری نسبت به وضعیت موجود ناراحت و معترض هستند. اقشار مختلف جامعه تحت فشار‌های اقتصادی و معیشتی هستند؛ از‌جمله کارکنان دولت و بازنشستگان و چه برسد به آنان که شغل، شرایط اسکان، ازدواج و آینده‌ای ندارند. خب این افراد باید چه بکنند؟ این افراد به شرایط فعلی معترض هستند و می‌گویند من زندگی و شرایط نسبی زندگی را می‌خواهم. امیدوارم توسعه عادلانه بین مناطق کشور شکل بگیرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: اگر دقت کنیم اکثر معترضان در حاشیه شهر‌ها و شهر‌های کوچک و محروم هستند. در طول دوران انقلاب و در موضوع تأمین اعتبارات، از نظر زیرساخت‌های توسعه‌ای به آن مناطق ظلم شده است. این صدا‌ها در تمام شهر‌ها چه مهاباد و چه در تهران باید شنیده شود. مسئولان باید با دل و جان صحبت‌های معترضان را گوش کنند، نه آنکه با آن‌ها چکشی برخورد کرده و کاری کنند افراد جریحه‌دارتر شده و به خشونت و برخورد کشیده شوند و این به نفع مردم و کشور نیست؛ زیرا این امر آتش زیر خاکستر است. اگر در کوتاه‌مدت با زور مقابله کنیم باز هم در آینده کشور آبستن حوادث خواهد بود. ما نباید با این نوع برخورد‌ها صورت‌مسئله را پاک کنیم. تمام دختران و پسران فرزندان این مملکت هستند، از جای دیگر که نیامده‌اند. باید برای آن‌ها برنامه‌ریزی کنیم؛ زیرا بسیاری از حرف‌های آن‌ها حق است. من از همین رسانه از مسئولان می‌خواهم حرف معترضان را بشنوند و آن‌ها را نادیده نگیرند. کسانی که در خیابان هستند وطن خود را دوست دارند و شاید بیشتر از ما می‌خواهند کشور از هر گزندی محفوظ بماند به شرطی که حرمت آنان را حفظ کنیم.

او در پایان گفت: ما هرگونه حمله تروریستی و کشته‌شدن انسان‌های بی‌گناه را محکوم می‌کنیم و هر‌کس و هر گروهی پشت این اتفاق باشد، جنایتی دردناک انجام داده است. این قبیل اتفاقات به جریانات اخیر برمی‌گردد. ما باید همه مردم را از هر فکر و گروه سیاسی سوار قطار انقلاب کنیم؛ نباید هر کسی را به بهانه‌ای از قطار انقلاب پیاده کنیم. این مسئولان هستند که باعث می‌شوند عده‌ای از افراد ریزش کنند و کناره بگیرند و به معترض تبدیل شوند.

منبع: جماران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی