تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.

دور جدید تحریم‌ها علیه روسیه؛ اروپا کدام بخش‌ها را هدف گرفت؟

اعمال هشتمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه روسیه از روز پنج‌شنبه ۶ اکتبر لازم‌الاجرا و آغاز شد. در این بسته، تحریم‌ها و محدودیت‌های تجاری جدیدی علیه روسیه اعمال شده و بر فهرست توقیف دارایی‌ها و ممنوعیت سفر مقامات روس افزوده شده است.

کد خبر: ۱۳۸۳۴۳
۰۹:۳۴ - ۱۵ مهر ۱۴۰۱

دور جدید تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه

دیدارنیوز: اتحادیه اروپا جدیدترین و هشتمین دور تحریم‌ها علیه روسیه را در واکنش به الحاق چهار استان اشغالی اوکراین توسط مسکو به خاک روسیه، اعمال می‌کند.

روسیه که در سال ۲۰۱۴ میلادی شبه جزیره کریمه اوکراین را به دنبال برگزاری یک همه‌پرسی ضمیمه خاک خود کرد اخیرا سناریوی مشابهی را در استان‌های دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا تکرار و این مناطق اوکراین را به خاک خود ضمیمه کرد.

در هشتمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه روسیه که با هدف افزایش فشار بر اقتصاد و تضعیف توانایی نظامی این کشور تنظیم شده است، در کنار اقدام‌های اقتصادی، محدودیت‌هایی علیه افراد و همچنین ایجاد مبنائی برای اعمال سقف قیمتی بر صادرات نفت روسیه وجود دارد.

در چارچوب هشتمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه روسیه، از دسامبر ۲۰۲۲ انتقال نفت خام روسیه به کشور‌های ثالث از طریق دریا، ارائه خدمات فنی و تأمین مالی این کار ممنوع خواهد بود. همچنین از فوریه ۲۰۲۳ انتقال تمام فرآورده‌های نفتی روسیه به کشور‌های ثالث و ارائه خدمات فوق ممنوع خواهد بود.

بر اساس تحریم‌ها و محدودیت‌های جدید، معافیتی موسوم به «قیمت حداکثری» برای انتقال نفت و محصولات نفتی روسیه اعمال خواهد شد. از همین رو اگر نفت روسیه به مبلغ کمتر از سقف تعیین شده به فروش برسد، برای انتقال آن خدمات مختلفی ارائه خواهد شد.

تحریم‌های جدید همچنین ممنوعیت واردات کالا‌ها از جمله محصولات فولادی، سنگ‌ها و فلزات گرانبها، پلاستیک، منسوجات، چرم، سرامیک و سیگار از روسیه به کشور‌های عضو اتحادیه اروپا را گسترش داده است.

محدودیت‌های صادراتی اضافی علیه مسکو، بخش دیگری از این بسته جدید تحریمی اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهند که هدفش «کاهش دسترسی روسیه به موارد نظامی، صنعتی و فناوری» است.

بر اساس بسته جدید تحریمی اتحادیه اروپا، فروش و تأمین تجهیزات نظامی و قطعات یدکی آن‌ها به روسیه ممنوع است. ممنوعیت فروش «مواد شیمیایی، اقلام مورد استفاده در بخش هوانوردی و قطعات الکترونیکی خاص» به بخش دفاعی و امنیتی روسیه، در هشتمین بسته تحریمی جدید اروپا علیه مسکو گنجانده شده است.

با گسترش فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه، نمایندگان بخش دفاعی روسیه، افراد مرتبط با انتشار «اطلاعات نادرست» درباره جنگ اوکراین و همچنین افراد و موسساتی که در برگزاری همه‌پرسی الحاق برخی از مناطق اوکراین به روسیه نقش داشتند، وارد این فهرست شدند.

بنا به هشتمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه روسیه، افرادی که تحریم‌های این اتحادیه علیه مسکو را نقض کنند یا روند دور زدن آن را تسهیل کنند، تحریم خواهند شد.

بسته جدید تحریم‌های اتحادیه اروپا همچنین ارائه خدمات مرتبط با کیف پول‌های ارز‌های کریپتو متعلق به شهروندان و مؤسسات روسی بدون توجه به ارزش آن‌ها را ممنوع کرد.

همچنین ارائه خدماتی از قبیل معماری، مهندسی، فناوری اطلاعاتی و مشاوره حقوقی به روسیه نیز از جمله محدودیت‌های مشمول هشتمین بسته تحریمی علیه این کشور است.

در بخش دیگری از بسته جدید تحریمی اتحادیه اروپا علیه مسکو، برای ارائه خدمات اعم از مشاوره فناوری اطلاعات، مشاوره حقوقی، معماری و مهندسی به دولت روسیه و اشخاص حقوقی مستقر در این کشور محدودیت ایجاد شده است.

هشتمین بسته تحریمی اتحادیه اروپا علیه روسیه همچنین اتباع این اتحادیه را از پذیرش پست‌هایی در سازمان‌های تحت مالکیت یا کنترل دولت روسیه منع کرده است.

اتحادیه اروپا با تأکید بر اینکه تحریم‌هایش علیه مؤثر خواهد بود، تضمین کرد که این تحریم‌ها بر صادرات انرژی و محصولات کشاورزی از روسیه به کشور‌های ثالث، تأثیری نخواهد گذاشت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی