تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش دوم

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...

جایزه نوبل پزشکی به یک سوئدی تعلق گرفت

جایزه نوبل پزشکی و فیزیولوژی سال ۲۰۲۲ میلادی روز دوشنبه به سوانته پابو، یک متخصص ۶۷ ساله پالئوژنومی (دیرینه‌شناسی ژنوم و تکامل انسان‌سانان) تعلق گرفت.

کد خبر: ۱۳۸۲۰۳
۱۷:۰۴ - ۱۱ مهر ۱۴۰۱

جایزه نوبل پزشکی به یک سوئدی تعلق گرفت

دیدارنیوز: این نشان معتبر علمی از سوی هیأت داوران بخش پزشکی جوایز نوبل به دلیل «توالی‌یابی ژنوم انسان نئاندرتال و پایه ریزی علم دیرینه‌شناسی» به محقق و دانشمند سوئدی اعطا شده است.

در بیانیه هیأت داوران بخش پزشکی و فیزیولوژی جوایز نوبل آمده است: «یافته‌های او (سوانته پابو) با آشکار و متمایز کردن کردن تفاوت‌های ژنتیکی میان انسان‌های زنده و انسان سان‌های منقرض شده، به مبنایی برای کشف راز آنچه ما انسان‌ها را چنین موجودات منحصربه‌فردی ساخته، تبدیل کرده است.»

مجمع نوبل در موسسه کارولینسکای سوئد که از معتبرترین دانشگاه‌های علوم پزشکی اروپا محسوب می‌شود، هر سال وظیفه داوری و انتخاب برگزیده نهایی جایزه پزشکی را بر عهده دارد.

جایزه پزشکی نوبل معمولا نخستین جایزه‌ای است که از سوی متولیان این رویداد در شش حوزه متنوع علمی به فرد یا نهادی برگزیده اعطا می‌شود.

این جایزه سال گذشته میلادی به دو پژوهشگر آمریکایی که در زمینه گیرنده‌های سلولی مرتبط با دما و لامسه تحقیق کرده بودند، اعطا شد.

برندگان جوایز نوبل در بخش‌های فیزیک، شیمی، ادبیات و صلح به ترتیب در روز‌های سه‌شنبه، چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه، چهارم تا هفتم اکتبر اعلام می‌شود.

جایزه نوبل اقتصاد (نوبل علوم اقتصاد بانک مرکزی سوئد) آخرین جایزه از این دست خواهد بود که روز دوشنبه ۱۰ اکتبر توسط فرهنگستان پادشاهی علوم سوئد معرفی خواهد شد.

آکادمی سوئد وظیفه اعطای جایزه نوبل ادبیات را بر عهده خواهد داشت و جایزه صلح نوبل که معمولا بیشترین توجه را در رسانه‌ها به خود جلب می‌کند توسط هیأت نوبل نروژ اهدا خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی