تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش دوم

دکتر منتظر قائم: مسئولان می خواهند با حرف هایشان جامعه را بترسانند!/ رسالتی که درست انجام شد+ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو
قسمت دوم گفت‌وگوی دیدار با ناصر نقویان:

نقویان درباره اعتراضات، ولایت فقیه، گشت ارشاد، رفراندوم، رژیم پهلوی و رابطه با آمریکا چه گفت؟ + ویدیو

حجت‌الاسلام ناصر نقویان در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در مورد اعتراضات و ربط دادن آن به دشمن، امر به معروف، نهی از منکر، میزان ناراضیان ایرانی، رفراندوم، ولایت فقیه و آنچه از نظر او صلاح...
استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!
وضعیت قرمز در باشگاه آبی با کسر بودجه ۵۰۰ میلیاردی

استقلال؛ از حاجی به سردار: خودتو نشون بده!

با وجود حذف ایران از مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲، همچنان هوش و حواس علاقمندان به فوتبال به ادامه این بازی‌ها است و به همین خاطر هم ماجرا‌های فوتبال باشگاهی در ایران همچنان زیر سایه اخبار جام...
مخالفت پارلمان با استعفای حلبوسی همزمان با تظاهرات و برخورد خمپاره به منطقه سبز

بحران سیاسی در عراق؛ آتش اعتراضات شعله‌ور شد

معترضان عراقی روز چهارشنبه ۲۸ سپتامبر در بغداد، پایتخت عراق همزمان با جلسه استعفای محمد حلبوسی رئیس پارلمان، با پلیس ضدشورش درگیر شدند.

کد خبر: ۱۳۸۰۲۹
۱۱:۰۰ - ۰۷ مهر ۱۴۰۱

بحران سیاسی در عراق؛ آتش اعتراضات شعله‌ور شد

 

دیدارنیوز: به گزارش یورونیوز؛ نیرو‌های امنیتی پیشتر تلاش کرده بودند تا قبل از اینکه برخی از معترضان و ماموران پلیس ضدشورش به سمت یکدیگر سنگ پرتاب کنند، جمعیت را متفرق کنند.

دور تازه ناآرامی در عراق در حالی پس از چند هفته آرامش نسبی از سر گرفته شد که اکثریت قریب به اتفاق نمایندگان پارلمان با رد درخواست استعفای محمد حلبوسی، وی را در مقام ریاست مجلس ابقاء کردند.

عراق از زمان برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی در اکتبر سال گذشته، در یک بحران سیاسی عمیق به سر می‌برد. با این که سائرون، ائتلاف تحت رهبری مقتدی صدر، روحانی پر نفوذ شیعه در انتخابات پارلمانی بیشترین آرا را کسب کرد، اما موفق به تشکیل دولت نشد.

هواداران مقتدی صدر اواخر ماه ژوئیه، و پس از استعفای جمعی نمایندگان جریان سائرون به ساختمان مجلس هجوم بردند تا از تشکیل دولت توسط گروه‌های شیعه مورد حمایت ایران، موسوم به چارچوب همانگی، جلوگیری کنند. روند تشکیل دولت در نتیجه تجمعات، درگیری با نیرو‌های امنیتی و تحصن آن‌ها در بیرون از مجلس، عملا متوقف شد.

نیرو‌های امنیتی عراق عصر چهارشنبه با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند که در هنگام برگزاری جلسه در پارلمان عراق سه راکت به منطقه سبز بغداد برخورد کرده است. در جریان این حملات راکتی، چهار نفر از اعضای نیرو‌های امنیتی ازجمله یک افسر مجروح شدند. در این بیانیه آمده است که یکی از راکت‌ها در مقابل ساختمان پارلمان سقوط کرد.

در زمان تنظیم این خبر، راهپیمایی مخالفان در مرکز بغداد و به‌ویژه میدان تحریر همچنان ادامه دارد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی