تیتر امروز

اردوغان، شمشیر را از رو بست!
از سعدآباد تا توپکاپی (۷۵)، انتخابات ریاست جمهوری ترکیه دو ماه زودتر برگزار می‌شود

اردوغان، شمشیر را از رو بست!

سخنرانی پر از خشم و هیاهو رجب طیب اردوغان از تند شدن تب انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه خبر می‌دهد، مخالفان او هم به همین تندی وارد میدان شده‌اند، مخالفانی که اردوغان آنها را «میز شش نفره»، کودتاچی،...
سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد
چون پرده استقلال برافتاد...

سردار و حاجی؛ بازی «دزد و پلیس» ادامه دارد

حدود ۴ ماه از روی کار آمدن علی فتح‌الله زاده می‌گذرد، ولی هنوز بیشتر وقت او صرف مناظره‌های بی‌پایان و غیرمستقیم با سردار آجورلو مدیر عامل قبلی باشگاه می‌شود.
موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....

دیدار صدراعظم آلمان با ولیعهد عربستان؛ بحران انرژی تمام می‌شود؟

سفر «اولاف شولتز»، صدراعظم آلمان به عربستان سعودی، امارات و قطر به مدت ۲ روز به طول خواهد انجامید و قرار است او در جریان این سفر، قرارداد‌هایی را در زمینه انرژی و مقابله با بحران گاز اروپا با کشور‌های عربی منطقه منعقد کند.

کد خبر: ۱۳۷۸۴۷
۱۸:۵۷ - ۰۲ مهر ۱۴۰۱

دیدار صدراعظم آلمان با ولیعهد عربستان؛ بحران انرژی تمام می‌شود؟

دیدارنیوز: صدراعظم آلمان امروز در رأس یک هیأت بلندپایه صنعتی در شهر جده با ولیعهد عربستان دیدار کرد.

به نقل از العربیه، «اولاف شولتز» صدراعظم آلمان امروز شنبه پس از ورود به شهر جده واقع در عربستان سعودی از سوی «خالد بن فیصل آل سعود» (Khalid bin Faisal Al Saud) فرماندار مکه مورد استقبال قرار گرفت.

صدراعظم آلمان در رأس یک هیأت بلندپایه صنعتی سپس با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در شهر جده دیدار و گفتگو کرد.

سفر «اولاف شولتز» به عربستان سعودی، امارات و قطر به مدت ۲ روز به طول خواهد انجامید.

وی قرار است در جریان این سفر، قرارداد‌هایی را در زمینه انرژی و مقابله با بحران گاز اروپا با کشور‌های عربی منطقه منعقد کند.

شولتز به همراه هیأتی از نمایندگان بخش‌های اقتصادی از جمله انرژی، این سفر دو روزه آغاز کرده است و قرار است پس از عربستان سعودی عازم امارات و سپس قطر شود.

این در حالیست که مقامات آلمان چندی پیش در خصوص وخامت بحرانی گازی در این کشور در آینده هشدار دادند.

تنظیم کننده شبکه گازی آلمان در پی قطع جریان گاز از طریق خط لوله نورد استریم ۱ روسیه اعلام کرده بود که وضعیت عرضه گاز آلمان در حال حاضر تضمین شده است، اما وضعیت بحرانی است و نمی‌توان احتمال وخامت بیشتر را رد کرد.

در حالیکه روسیه ضرب الاجل خود برای از سرگیری جریان گاز از طریق خط لوله نورد استریم را به دلیل کشف نشستی لغو کرد، تنظیم کننده شبکه گازی آلمان در گزارش روزانه خود از وضعیت گاز این کشور مدعی شد نقایص عنوان شده از سوی روسیه، دلیل فنی برای توقف عملیات انتقال گاز به آلمان نیست.

شرکت گاز پروم روسیه چند هفته پیش اعلام کرده بود در پی بروز نشتی در خط لوله نورد استریم یک، صادرات گاز از طریق این خط که اصلی‌ترین خط لوله انتقال گاز به اروپاست، به این قاره به صورت کامل قطع شد.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی