تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

متهمان پرونده نوجوان زرین دشتی تفهیم اتهام شدند

کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس درباره پرونده تعرض به نوجوان زرینی دشتی گفت: هم‌اکنون پرونده در دو بخش مجزا یعنی موضوع آدم‌ربایی و فوت این نوجوان و همچنین موضوع تعرض در مراجع ذی صلاح قضایی در حال پیگیری است. اتهام آدم‌ربایی به متهمین تفهیم شده و این بخش از پرونده در دادسرای زرین‌دشت رسیدگی و قرار مجرمیت صادر شده است که پس از تأیید دادستان کیفرخواست صادر خواهد شد.

کد خبر: ۱۳۷۷۶۹
۱۹:۵۷ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۱

متهمان پرونده نوجوان زرین دشتی تفهیم اتهام شدند

دیدارنیوز: رئیس کل دادگستری استان فارس آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده نوجوان زرینی دشتی را تشریح کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی ضمن تشریح حادثه تعرض به نوجوان ۱۶ ساله در زرین‌دشت گفت: پس از مراجعه نوجوان ۱۶ ساله زرین‌دشتی به دفتر دادستان و بیان ماجرای تعرض، موضوع با حساسیت ویژه در دستورکار مقام قضایی قرار می‌گیرد و پس از صدور دستور معاینه خطاب به پزشکی قانونی توسط دادستان، اطمینان خاطر لازم در جهت حمایت دستگاه قضایی از بزه دیده داده شده است.

وی با بیان اینکه پس از اطلاع مقام قضایی از وقوع حادثه نیز بلافاصله تمهیدات لازم جهت بازداشت مظنونین انجام شده است و در کمترین زمان ممکن متهمین که توسط متوفی نام برده شده بودند بازداشت شدند، اظهار داشت: هم‌اکنون پرونده در دو بخش مجزا یعنی موضوع آدم‌ربایی و فوت این نوجوان و همچنین موضوع تعرض در مراجع ذی صلاح قضایی در حال پیگیری است.

رئیس کل دادگستری استان فارس با اشاره به اینکه نحوه واقع شدن فوت و علت تامه آن در دست بررسی دقیق و کارشناسی است، تصریح کرد: دلایل اولیه حکایت از قرائنی در خصوص خودکشی دارد، اما آنچه مسلم است اینکه اظهارنظر قطعی در این باره مستلزم اعلام نظریه کارشناسی پزشکی قانونی است.

موسوی با تأکید بر اینکه سایر اتهامات مطرح در این پرونده از جمله موضوع تعرض و آدم‌ربایی با دقت نظر ویژه‌ای در حال رسیدگی است، خاطرنشان کرد: اتهام آدم‌ربایی به متهمین تفهیم شده و این بخش از پرونده در دادسرای زرین‌دشت رسیدگی و قرار مجرمیت صادر شده است که پس از تأیید دادستان کیفرخواست صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه بخش مهم پرونده یعنی اتهام تعرض در صلاحیت دادگاه کیفری یک استان است، ابراز داشت: جلسه تفهیم اتهام با حضور وکلای متهمین و شاکی پرونده در شعبه چهار دادگاه کیفری یک استان مستقر در شهرستان داراب برگزار شده است.

به گفته رئیس کل دادگستری استان فارس، رسیدگی به این پرونده در حداقل زمان قانونی ممکن و با رعایت موازین شرعی و قانونی در دستورکار دادگستری استان فارس قرار دارد.

موسوی با بیان اینکه در دیدار با خانواده نوجوان ۱۶ ساله تأکید کردیم این موضوع را با حساسیت ویژه دنبال خواهیم کرد، عنوان کرد: احقاق حقوق خانواده مرحوم و مجازات قاطع، قانونی و بازدارنده عاملان این واقعه تلخ هدف و اولویت ما در دادگستری استان است.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی