تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

ناآرامی‌ها در کردستان؛ ۴ نفر با گلوله جنگی و ساچمه‌ای کشته شدند

سردار علی آزادی، فرمانده انتظامی کردستان از کشته‌شدن ۴ نفر از شهروندان کردستانی در تجمعات اخیر در پی درگذشت «مهسا امینی» خبر داد و گفت آنها با گلوله جنگی و از پشت تیر خورده‌اند.

کد خبر: ۱۳۷۷۵۹
۱۷:۲۷ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۱

ناآرامی‌ها در کردستان؛ ۴ نفر کشته شدند

دیدارنیوز: فرمانده انتظامی کردستان به تشریح جزئیات کشته شدن ۴ نفر از شهرواندن کرد توسط ضدانقلاب در شهرستان‌های این استان پرداخت.

سردار علی آزادی از کشته‌شدن ۴ نفر از شهروندان کردستانی در تجمعات اخیر در پی درگذشت "مهسا امینی" خبر داد و اظهار داشت: در دو شب گذشته در مصاحبه‌هایی که از بنده منتشر شد از جوانان کردستانی درخواست کردم که در تجمعات حضور پیدا نکنند چرا که اطلاع موثق داشتیم که گروهک‌ها نفوذ کرده و در حال موج‌سواری و کشته‌سازی در استان هستند.

وی افزود: گروهک‌های ضدانقلاب دو روز قبل در سقز به یک نفر به اسم "محمودی" تیراندازی کرده و سپس آن فرد را در داخل یک پژو ۴۰۵ بدون پلاک با سرنشینان ماسک‌زده سوار کرده و به بیمارستان سقز برده‌اند که یک ربع بعد از رسیدن فوت می‌کند و بلافاصله بعد از آن، رسانه‌های معاند چندین کلیپ از او پخش می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان کردستان با بیان اینکه فیلم منتشره، مربوط به تیرخوردن این فرد سقزی در جای خلوت بوده، گفت: طوری از او فیلمبرداری شده است که صورت فرد مشخص نیست و روند صحنه‌سازی مشخص است چراکه هیچ‌کس غیر از خودشان در کنار آن‌ها نیست و نیرو‌های انتظامی نیز تنها در خیابان‌های اصلی سطح شهر حضور داشتند.

او در توضیح کلیپ پخش شده دیگری در رسانه‌های خارجی با عنوان "سقز- اکنون حضور گروهک‌ها" ضمن تکذیب محتوای طرح شده در این ویدئو و ارتباط دادن آن به اغتشاشات چند شب گذشته، گفت: در فیلم مشخص است که اولاً افراد لباس زمستانی به تن دارند و این فیلم اساساً مربوط به یکی از محلات اشنویه در سال ۹۹ بوده که قبلاً هم پخش شده است.

آزادی بار دیگر اخبار گفته شده از جانب استاندار کردستان مبنی بر درگذشت سه نفر در روز‌های گذشته در شهرستان‌های این استان را تأیید کرد و گفت: متأسفانه امروز نیز یک نفر دیگر با مشخصات " فواد قدیمی" کشته شده است که شباهت نوع کشته شدن آن‌ها نشان می‌دهد که این افراد در جریان یک برنامه‌ریزی مشخص هدف ترور قرار گرفته‌اند.

فرمانده انتظامی استان کردستان ادامه داد: گروهک‌های معاند در قالب پروژه کشته‌سازی این جنایت‌ها را مرتکب شده‌اند و حتی یکی از این افراد قبل از فوتش در فیلم اذعان کرده که با یکی از دوست‌های دیگرش بوده و گفته که از پشت و بالا به آن‌ها شلیک شده و تیر خورده‌اند و به اذعان خودشان در منطقه‌ای حضور داشتند که پلیس آنجا نبوده است.

آزادی گفت: از این افراد، ۳ نفر با گلوله جنگی و یک نفر در فاصله نزدیک و با گلوله ساچمه‌ای کشته شده‌اند، اما گروهک‌ها می‌خواهند آن را بر گردن نیروی انتظامی و متولیان امنیت بیندازند.

سردار آزادی در پایان بار دیگر نسبت به مراقبت خانواده‌ها از فرزندانشان در شرایط فعلی هشدار داد و گفت: درخواست ما این است از حضور در تجمعات خودداری کنند و بدانند که ضدانقلاب این‌روز‌ها دنبال پروژه کشته‌سازی در استان بوده و ممکن است شدت درگیری‌ها و این جنایات بالا بگیرد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی