تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...
اگر مردم را بیش از این «عصبانی» کنند، در انبار کاه آتش روشن کرده‌اند

منتجب‌نیا: برخی رفتار‌های گشت ارشاد را به نفع «دشمن» می‌دانم

رسول منتجب‌نیا، پس از خشم عمومی نسبت به درگذشت مهسا امینی در گشت ارشاد تهران، با بیان اینکه اگر مردم را بیش از این «عصبانی» کنند، در انبار کاه آتش روشن کرده‌اند، گفت: برخی رفتار‌های گشت ارشاد را به نفع «دشمن» می‌دانم.

کد خبر: ۱۳۷۷۵۷
۱۷:۱۲ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۱

منتجب‌نیا: برخی رفتار‌های گشت ارشاد را به نفع «دشمن» می‌دانم

دیدارنیوز: یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: رفتار‌های تند می‌تواند مطالبه جامعه در زمینه اصلاح رفتار گشت ارشاد را منحرف کند.

رسول منتجب نیا، با اشاره به تاثیر منفی تند شدن فضا بر پیگیری مطالبه اصلاح رفتار‌های گشت ارشاد، اظهار کرد: مردم ناراحت بوده و دارای مطالباتی هستند، اما اگر کسی مردم را بیش از این عصبانی کند در واقع در انبار کاه، آتش روشن کرده است. در حال حاضر ذهن مردم پر از ابهام و سوال است و حتی اعتماد آن‌ها سلب شده یا به حداقل رسیده است. در این شرایط کسانی که به شعله ور شدن آتش دامن می‌زنند، مقصر هستند و در این بین هم مخالفان نظام اسلام از این شرایط سواستفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: من برخی رفتار‌های گشت ارشاد را به نفع دشمن می‌دانم، اما به مردم عرض می‌کنم مراقب باشید تا فریب دشمن را نخورید. ما از زبان شما به این وضع انتقاد کرده و از قوای کشور می‌خواهیم جلوی این رفتار‌ها را بگیرند. اما در این بین هم نباید رفتار‌هایی شود که به نفع دشمنان باشد. دشمن دنبال حجاب شما نیست بلکه آن‌ها مخالف اسلام و نظام هستند پس مردم فریب آن‌ها را نخورند. مسئولان هم نباید بنزین روی انبار باروت بریزند. رفتار‌های تند می‌تواند مطالبه جامعه در زمینه و اصلاح برخی روش‌ها در زمینه عفاف و حجاب را منحرف کند.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه عقل سلیم ایجاب می‌کند که برخورد خشونت طلبانه انجام نشده و احساسات مردم جریحه دار نشود، افزود: من توصیه می‌کنم مسئولان، اسلام را به علما و متخصصان دین بسپارند. نباید در این زمینه رفتار‌های سلیقه انجام گرفته و آن‌ها را به اسلام نسبت داد، زیرا این کار مردم را نسبت به دین بدبین می‌کند. الان همه نهاد‌های فرهنگی مربوط به حجاب کنار رفته و این مسئله فقط به پلیس واگذار شده است.

منتجب نیا ادامه داد: در ماده۶ ۳۸ قانون مجازات اسلامی و تبصره آن، برای رعایت نکردن حجاب در انظار عمومی، حبس و جزای نقدی در نظر گرفته شده است. البته براساس ماده ۶۵ هم می‌شود که جزای نقدی، جایگزین مجازات حبس‌های تا حداکثر سه ماه شود. اما این قانون نقص دارد مثلا مشخص نشده مصداق حجاب شرعی چیست؟ قانونگذاران هم اصلا به واقعیات اجتماعی در تصویب این قانون توجه نکرده اند. این قانون به اصلاح نیاز دارد. از سویی کسی که امر به معروف می‌کند باید معروف شناس و منکر شناس باشد و به زور متوسل نشود، اما اکنون این شرایط وجود ندارد. نوع واکنش با موضوع حجاب باید اصلاح شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی