تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

پاسخ قالیباف به نماینده مجلس؛ جداول بودجه ۱۴۰۱ به تصویب رسیده

محمدباقر قالیباف، رییس مجلس در پاسخ به تذکر محمدمهدی مفتح، نماینده مجلس درباره طرح تغییر در روند بررسی بودجه و اینکه مجلس به کدام یک از جداول رسیدگی کرد؟ گفت: جداول ابلاغی و تبصره‌ها مصوبه مجلس است که به تایید شورای نگهبان رسیده و به دولت ابلاغ شده است پس نگویید مصوبه مجلس نیست و این از انصاف به دور است. امسال اولین سالی بود که مجلس با همه مشکلات جداول را بررسی و تصویب کرد.

کد خبر: ۱۳۷۷۲۷
۱۰:۲۷ - ۳۰ شهريور ۱۴۰۱

پاسخ قالیباف به نماینده مجلس؛ جداول بودجه ۱۴۰۱ به تصویب رسیده

دیدارنیوز: سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از اینکه چرا تقاضای نمایندگان برای بررسی با اولویت طرح مربوط به اصلاح در روند بررسی بودجه در دستور مجلس قرار نمی‌گیرد گفت: امسال هم مجلس به جداول مربوط به بودجه ۱۴۰۱ رسیدگی نکرد و خرداد ماه ابلاغ شد.

محمدمهدی مفتح در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) در تذکری با استناد به ماده ۱۶ آیین نامه داخلی گفت: هیات رییسه مجلس برای اجرای آیین نامه قسم یاد کرده است. ما طرحی برای تغییر در روند بررسی بودجه تهیه کردیم و در نامه‌ای با امضای ۶۷ نماینده و با استناد به ماده ۱۰۰ آیین نامه درخواست بررسی با اولویت آن را داشتیم.

وی افزود: طبق این طرح احکام بودجه و تبصره‌ها و جداول به صورت جداگانه بررسی می‌شود. این در راستای تاکید رهبری برای اصلاح ساختاری بودجه است. در این اصلاح ساختاری جداول و احکام رسیدگی جداگانه بررسی می‌شود. امسال مجلس به کدام یک از جداول رسیدگی کرد؟ وضعیت این شد که جداول خردادماه ابلاغ شد که خلاف قانون است.

محمدباقر قالیباف رییس مجلس در پاسخ به این تذکر گفت: جداول ابلاغی و تبصره‌ها مصوبه مجلس است که به تایید شورای نگهبان رسیده و به دولت ابلاغ شده است پس نگویید مصوبه مجلس نیست و این از انصاف به دور است. امسال اولین سالی بود که مجلس با همه مشکلات جداول را بررسی و تصویب کرد.

وی افزود: به عنوان یک نماینده مجلس حرف شما را از نظر محتوایی قبول دارم. بودجه یعنی عدد و رقم و متن که می‌توان جداگانه بررسی کرد. منتها در حال حاضر درخواست بررسی با اولویت ۱۷ طرح به هیات رییسه داده شده است که اگر قرار به بررسی آن‌ها باشد رسیدگی به مابقی طرح‌ها و لوایح عقب می‌افتد.

وی افزود: مثلا مجلس تصویب کرده که بودجه دوشوری بررسی شود، اما هنوز اصلاح نحوه رسیدگی به آن بررسی نشده است؛ کمی با صبر و حوصله پیش رویم که این پیشنهادات هم عملیاتی می‌شود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی