تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

تغییرات اقلیمی تهدیدکننده سلامت و بقای درختان شهری

کارشناسان بر اساس نتایج یک بررسی تاکید کردند: تغییرات اقلیمی، سلامت و بقای درختان شهری را به خطر می‌اندازد.

کد خبر: ۱۳۷۶۸۱
۱۴:۲۶ - ۲۹ شهريور ۱۴۰۱

تغییرات اقلیمی تهدیدکننده سلامت و بقای درختان شهری

دیدارنیوز ـ نتایج یک بررسی حاکی از آن است: تغییرات اقلیمی سلامت و بقای درختان شهری را تهدید کرده به طوریکه بیش از نیمی از گونه‌ها گرمای هوا را احساس میکنند.

درختان بلوط، افرا، صنوبر، نارون، کاج و شاه بلوط از جمله بیش از ۱۰۰۰ گونه درختی هستند که به دلیل تغییرات آب و هوایی در معرض خطر قرار دارند. کارشناسان خواهان حفاظت بهتر از گونه‌های موجود و کاشت گونه‌های مقاوم به خشکی هستند.

محققان استرالیایی اظهار داشتند: در حال حاضر بسیاری از درختان در مناطق شهری به دلیل تغییرات آب و هوایی تحت فشار هستند و با گرمتر و خشک شدن وضعیت جوی، تعداد گونه‌های در معرض خطر افزایش پیدا میکند.

آنان تاکید کردند: درختان شهری می‌توانند سلامت جسمی و روانی شهروندان را بهبود بخشند و اثرات افزایش دما را کاهش دهند.

در این بررسی کارشناسان از پایگاه داده‌ای استفاده کردند که اطلاعات مربوط به بیش از ۴۰۰۰ درخت و درختچه مختلف کاشته شده در ۱۶۴ شهر در ۷۸ کشور را ثبت کرده است تا تاثیر احتمالی گرمایش زمین بر درختان کاشته شده در کنار خیابان‌ها و پارک‌ها را ارزیابی کنند.

از ۱۶۴ شهری که مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند، بیش از نیمی از گونه‌های درختی در برخی از شهر‌ها به دلیل افزایش دما و تغییرات بارندگی در معرض خطر هستند و پیش بینی میشود تا سال ۲۰۵۰ این نسبت به بیش از دو سوم افزایش پیدا کند.

به گزارش شبکه خبری بی بی سی، تهدید اقلیمی برای این گونه‌ها در مناطق شهری به ویژه در شهر‌های مناطق گرمسیری و کشور‌های آسیب پذیر مانند هند، نیجر، نیجریه و توگو بالاست.

منبع: ایسنا
برچسب ها: اقلیم ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی