تیتر امروز

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس
بالانشین‌ها تغییر می‌کنند؟

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر پنج شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر ماه پیگیری می‌شود در حالی که باید منتظر جدال‌های بزرگی باشیم.

تجمع گسترده مردم در خیابان حجاب در اعتراض به گشت ارشاد

پس از درگذشت شوک‌آور مهسا امینی، دختر ۲۲ ساله‌ای که بعد از دستگیری توسط گشت ارشاد تهران، جان خود را از دست داد، اعتراض‌های شدیدی به گشت ارشاد و عملکرد خشونت‌آمیز این نیرو با تجمع مردم و دانشجویان در خیابان‌های تهران و کردستان و شبکه‌های اجتماعی به راه افتاد و امروز (دوشنبه) هم در خیابان حجاب تهران عده‌ای از مردم دست به تجمع اعتراضی زدند.

کد خبر: ۱۳۷۶۲۱
۱۹:۴۷ - ۲۸ شهريور ۱۴۰۱

تجمع گسترده مردم در خیابان حجاب در اعتراض به گشت ارشاد

دیدارنیوز: تعدادی از شهروندان تهرانی در اعتراض به عملکرد گشت ارشاد و مرگ مهسا امینی تجمعی را در خیابان حجاب برگزار کردند.

در این تجمع که با انتقاد نسبت به نوع عملکرد برخی گشت‌های ارشاد همراه بود، از سوی برخی تجمع کنندگان شعار‌های ساختار شکنانه سر داده شد.

مهسا امینی دختر ۲۲ساله‌ای بود که چهارشنبه هفته گذشته از سوی نیرو‌های گشت ارشاد بازداشت شد و به دنبال آن همان روز دستگیری در بازداشتگاه وزرای تهران سکته کرد. او که در حالت کما در بیمارستان کسری بستری بود بعد از ظهر جمعه درگذشت.

تجمع گسترده مردم در خیابان حجاب در اعتراض به گشت ارشاد

پلیس تهران روز پنج شنبه سکته قلبی مهسا امینی پس از دستگیری توسط یکی از گشت‌های پلیس را تائید کرد و توضیح داد: «خانمی برای توجیه و آموزش به یکی از بخش‌های پلیس تهران بزرگ هدایت شده بود که ناگهان در جمع سایر افراد هدایت شده به طور ناگهانی دچارعارضه قلبی شد.»

رئیس جمهور که برای شرکت در اجلاس سران شانگ‌های در ازبکستان به سر می‌برد به وزیر کشور برای بررسی حادثه تلخ پیش آمده برای "مهسا امینی" دستور پی گیری و بررسی صادر کرد. حادثه مرگ وی هنوز علت آن از سوی مراجع ذی صلاح در حال بررسی است.

رئیس جمهور همچنین روز یکشنبه در تماسی تلفنی با خانواده مرحومه مهسا امینی، به آن‌ها اطمینان داد که این موضوع را از دستگاه‌های مسئول مطالبه خواهد کرد تا ابعاد آن روشن شود.

رئیس جمهور در این تماس با تأکید بر اینکه همه دختران ایران را همچون فرزندان خود می‌داند، گفت: دختر شما همچون دختر خود من است و احساس من این است که این حادثه برای یکی از عزیزان خود من پیش آمده است. اینجانب را در مصیبت خود شریک، و همدرد غم و اندوهتان بدانید.

پیکر مهسا امینی در سقز به خاک سپرده شد. در آیین تشییع پیکر و خاکسپاری وی، علاوه بر خانواده و بستگان مرحومه، جمع زیادی از مردم و تعدادی از مسئولان شهرستان سقز نیز حضور داشتند.

به گزارش دیدارنیوز، پس از مراسم خاکسپاری مهسا امینی در سقز، ناآرامی‌هایی در این شهر استان کردستان رخ داد که نماینده این شهر در مجلس از قطع شدن اینترنت همراه خبر داده بود.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی