تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

نامه فیفا به فدراسیون فوتبال؛ چرا طلب ویلموتس را نمی‌دهید؟!

فیفا با ارسال نامه‌ای به فدراسیون فوتبال درخواست کرده توضیحات خود را درمورد نحوه پرداخت بدهی و دلیل تسویه نشدن طلب مارک ویلموتس، سرمربی اسبق تیم ملی، با توجه به حکم قطعی دادگاه CAS و البته درخواست وکیل ویلموتس، تا تاریخ اول مهر ارائه کند.

کد خبر: ۱۳۷۶۰۸
۱۷:۱۸ - ۲۸ شهريور ۱۴۰۱

نامه فیفا به فدراسیون فوتبال؛ چرا طلب ویلموتس را نمی‌دهید؟!

دیدارنیوز: فیفا خواستار توضیح فدراسیون فوتبال درمورد چگونگی تسویه حساب با مارک ویلموتس شد.

دادگاه CAS در تاریخ ۵ مرداد با صدور رای پرونده شکایت مارک ویلموتس از فدراسیون فوتبال، رای ابتدایی فیفا مبنی بر محکومیت حدود شش میلیون و ۱۲۵ هزار یورویی ایران در این پرونده را به مبلغ سه میلیون و ۳۲۵ هزار یورو به اضافه پنج درصد سود سالانه محکوم کرد. البته با حکم دیوان حکمیت ورزش، فدراسیون باید ۳۵۴ هزار یورو نیز به مانو فررا، دستیار ویلموتس پرداخت کند.

با وجود گذشت حدود ۵۰ روز از صدور این احکام، به تازگی وکیل ویلموتس با اعلام اینکه هنوز طلب موکلش پرداخت نشده، خواستار درنظر گرفته شدن ضمانت اجرایی برای تسویه این مبلغ از طرف فیفا شده است. به همین دلیل فیفا نیز با صدور نامه‌ای به فدراسیون فوتبال درخواست کرده توضیحات خود را درمورد نحوه پرداخت این بدهی و دلیل تسویه نشدن طلب سرمربی اسبق تیم ملی، با توجه به حکم قطعی دادگاه CAS و البته درخواست وکیل ویلموتس، تا تاریخ اول مهر ارائه کند.

این در شرایطی است که فدراسیون نمی‌تواند از محل درآمد‌های ایران در فیفا برای پرداخت این بدهی استفاده کند و اگر تدبیر مناسبی درنظر گرفته نشود، به احتمال فراوان جرائم دیگری شامل حال فوتبال کشورمان خواهد شد.

قرارداد مارک ویلموتس، سرمربی سابق تیم ملی کشورمان در زمان مهدی تاج رئیس فعلی فدراسیون فوتبال منعقد شد و این سرمربی بلژیکی حدود ۵ ماه هدایت تیم ملی را برعهده گرفت و کمتر از ۴۰ روز در ایران حضور داشت.

منبع: فارس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی