تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.
مردم انتظار دارند حساسیت‌ها به حیف و میل کردن بیت‌المال باشد

نماینده مجلس: قلب همه شکسته شده؛ برچیده شدن «گشت ارشاد» را پیگیری می‌کنیم

معین‌الدین سعیدی، نماینده مجلس با بیان اینکه در فاجعه مرگ مهسا امینی در بازداشتگاه گشت ارشاد تهران، همه احساسات‌شان جریحه‌دار و قلب‌شان شکسته شده گفت: رئیس‌جمهور در هنگام انتخابات فرمودند که ما گشت ارشاد مسئولین را راه‌اندازی می‌کنیم، مردم انتظار دارند حساسیت‌ها نسبت به حیف و میل کردن بیت‌المال، وعده‌های دروغین مدیران اجرایی و زندگی اشرافی مدیران باشد نه این‌که مشاهده کنند حساسیت و تمرکز روی چند تار موی خواهران و فرزندان‌شان باشد، این پذیرفتنی نیست. معتقدم باتوجه به عدم کارکرد گشت ارشاد در تبیین کردن فرهنگ حجاب باید چنین موضوعی برداشته شود تا بیشتر از این فرزندان این سرزمین احساس ناامنی با چنین برخورد‌هایی نداشته باشند.

کد خبر: ۱۳۷۵۵۵
۰۹:۱۴ - ۲۸ شهريور ۱۴۰۱

نماینده مجلس: برچیده شدن «گشت ارشاد» را پیگیری می‌کنیم

دیدارنیوز: یک نماینده مجلس گفت: آقای رئیس جمهور هنگام انتخابات گفتند گشت ارشاد مدیران داریم مردم انتظار دارند حساسیت‌ها به حیف و میل کردن بیت المال باشد نه چند تار موی دختران و فرزندان‌شان.

معین‌الدین سعیدی، در پاسخ به این سوال که پس از مرگ مهسا امینی مطرح شد که آیا مجلس شورای اسلامی می‌تواند به لحاظ قانونی جلوی اقدامات فراقانونی که شاهد رخ دادن‌شان بودیم را بگیرد و قوانینی به این منظور تصویب کند، گفت: واقعیت امر این است که همه احساسات‌شان جریحه‌دار و قلب شان شکسته شده است. شرایط، شرایط خوبی برای ما که جزو مسئولان کشوری هستیم و خودمان را پیرو خط امامان می‌دانیم نیست، فرمودند هنگامی که خلخال از پای زن یهودی برداشته شد، اگر مسلمانی این را شنید از شرم بمیرد رواست، این اتفاقات در شان کشور و نظام ما نیست.

این نماینده مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در چنین مواردی پیگیری‌هایی که بعدا شده است معمولا خیلی به نتیجه نرسیده و دارای بازدارندگی در این قضیه نبوده است.

وی یادآور شد: رئیس‌جمهور در هنگام انتخابات فرمودند که ما گشت ارشاد مسئولین را راه‌اندازی می‌کنیم. مردم انتظار دارند حساسیت‌ها نسبت به حیف و میل کردن بیت‌المال، وعده‌های دروغین مدیران اجرایی و زندگی اشرافی مدیران باشد نه این‌که مشاهده کنند حساسیت و تمرکز روی چند تار موی خواهران و فرزندان‌شان باشد، این پذیرفتنی نیست.

سعیدی ادامه داد: فارغ از این که در آن بازداشتگاه چه اتفاقی افتاده است، شاهد بودیم که نیروی انتظامی ویدئو‌هایی منتشر کرد مبنی بر این که برخورد فیزیکی صورت نگرفته است، اما همان استرس روانی که به یک دختر بیست و دو ساله وارد می‌شود آن هم برای کسی که هیچگاه پایش به کلانتری باز نشده است، برای کسی که پاسگاه و دادگاه شاید برایش یک تابو باشد، فشار روانی ایجاد می‌کند که به اندازه خودش می‌تواند متاسفانه منجر به چنین فجایعی شود.

وی با بیان اینکه معتقدم باتوجه به عدم کارکرد گشت ارشاد در تبیین کردن فرهنگ حجاب باید چنین موضوعی برداشته شود تا بیشتر از این فرزندان این سرزمین احساس ناامنی با چنین برخورد‌هایی نداشته باشند، عنوان کرد: این موضوع را در مجلس پیگیری خواهیم کرد و بسیاری از نمایندگان هم به شدت پیگیر شدند، آقای قالیباف هم ماموریتی به کمیسیون شورا‌ها و امور داخلی کشور دادند تا همه زوایای این اتفاق بررسی شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: همه باید خودمان را جای خانواده‌ای که این گونه دسته گل‌شان پرپر شد بگذاریم و این فاجعه بزرگ را به ملت ایران، جامعه زنان و خانواده مهسا امینی تسلیت می‌گویم و امیدوارم این دفعه جنس و نوع پیگیری‌هایی که در دولت و مجلس می‌شود، باعث ایجاد بازدارندگی از چنین فجایعی در کشور شود.

وی درباره این‌که از مجلس گلایه می‌شود چرا از وزیر کشور سوالی درباره عملکرد گشت ارشاد نمی‌کند، گفت: به این شکل نیست، همین الان هم تعدادی از نمایندگان از وزیر کشور طرح سوال دارند، ولی چنین تصمیماتی باید در نگاه کلان‌تر پیگیری شود. درست است نیروی انتظامی به وزیر کشور به نوعی تحفیظ شده است، اما طبیعتا ریشه‌یابی این موضوع نیازمند یک کار کارشناسی است و معتقدم صرف فشار به وزیر کشور و بعضا تقاضای سوال از ایشان بازدارندگی لازم را ایجاد نمی‌کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: گشت ارشاد واقعا هم خروجی نداشته است. همین الان شما جوانان شهر‌های مختلف را ببینید چه تاثیری داشته است، معتقدم بسیاری نهاد‌های فرهنگی و مذهبی که برای حوزه فرهنگ حجاب و عفاف هزینه دریافت می‌کنند، نشان داده‌اند اثرگذاری لازم را ندارند و این‌ها باید برای این همه هزینه که برای‌شان شده است به جایی نرسیده‌اند و کارشان هیچ نتیجه ملموسی نداشته پاسخگو باشند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی