تیتر امروز

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس
بالانشین‌ها تغییر می‌کنند؟

هفته هشتم لیگ، فینال‌های زودرس

هفته هشتم رقابت‌های لیگ برتر پنج شنبه چهاردهم و جمعه پانزدهم مهر ماه پیگیری می‌شود در حالی که باید منتظر جدال‌های بزرگی باشیم.

خاکسپاری «مهسا امینی»؛ تجمع مردم مقابل فرمانداری سقز و تیراندازی هوایی

پس از مراسم خاکسپاری امروز (شنبه) مهسا امینی در شهر سقز کردستان، تعدادی از مردم معترض به مرگ او که توسط گشت ارشاد تهران بازداشت شده بود و ایست قلبی کرد، مقابل فرمانداری تجمع کردند که پلیس برای ممانعت از تجمع اقدام به تیراندازی هوایی کرد.

کد خبر: ۱۳۷۴۶۲
۱۴:۱۸ - ۲۶ شهريور ۱۴۰۱

درگذشت «مهسا امینی»؛ تجمع مردم مقابل فرمانداری سقز و تیراندازی هواییدرگذشت «مهسا امینی»؛ تجمع مردم مقابل فرمانداری سقز و تیراندازی هوایی

دیدارنیوز: فضای شهر سقز در کردستان پس از خاکسپاری امروز (شنبه) مهسا امینی، دختر جوانی که پس از بازداشت توسط گشت ارشاد تهران با ایست قلبی مواجه و متاسفانه شب گذشته درگذشت، با اعتراض نسبت به مقامات همراه بود.

تجمع مردم مقابل فرمانداری

تعدادی از مردم پس از خاکسپاری مهسا امینی در اعتراض به اتفاق رخ داده و درخواست پیگیری، راهی فرمانداری سقز شدند.

نیرو‌های پلیس بسیار پرشمار بود و مردم نیز با شعار‌هایی مرگ مهسا را محکوم می‌کردند. پلیس نیز جهت متفرق کردن و ممانعت از تجمع اقدام به تیراندازی هوایی کرد.

درگذشت «مهسا امینی»؛ تجمع مردم مقابل فرمانداری سقز و تیراندازی هوایی

گفته می‌شود که بر اثر اصابت گلوله ساچمه‌ای تاکنون دو نوجوان زخمی شده و با آمبولانس به بیمارستان این شهر منتقل شده‌اند.

گزارشی از مراسم خاکسپاری مهسا امینی؛ بلند شو ژینا! مردم برای تو آمده‌اند

مردم گروه گروه راهی قبرستان آیچی شده بودند. زن و مرد، کودک و پیر؛ و با چشم‌های گریان منتظر پیکر مهسا امینی بودند.

اول گفته شد باید پیکر مهسا امینی زودتر از موعد اعلام شده از سوی خانواده او به خاک سپرده شود. اما خانواده او این اجازه را ندادند و نگذاشتند که او را از آمبولانس پیاده کنند و گفتند ما ساعت ۱۰ با مردم وعده داریم و همان موقع دخترمان را به خاک می‌سپاریم.

پدر مهسا با حال بدی به مراسم خاکسپاری دخترش آمده بود و در دقایقی حالت نیمه‌هشیار داشت. مردم از همان دقایق اولیه سرود‌های کردی می‌خواندند.

بعد از خاکسپاری لیلا عنایت‌زاده، فعال زنان سقزی بیانیه‌ای خواند که در آن آمده بود: گشت ارشاد باید جمع شود. برابری حقوق زن و مرد بدون همکاری مردان امکانپذیر نیست.

پدربزرگ مهسا امینی در ادامه مراسم، با گریه شعری از شیرکو بیکس، شاعر کرد خواند. پدر مهسا امینی از مردم می‌خواست که نگذارند برای او و خانواده‌اش مشکلی پیش بیاورند. مردم هم پاسخ می‌دادند: نترس، نترس!

دایی مهسا امینی هم در سخنرانی کوتاهی اعلام کرد ما کوتاه نمی‌آییم و سر تعظیم فرود نمی‌آوریم و مادر او می‌گفت: بلند شو ژینا، مردم برای تو آمده‌اند.

منبع: الهه محمدی - روزنامه هم‌میهن

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی