تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

بایدن: اوکراین نیرو‌های روسی را عقب رانده‌؛ راه سختی در پیش است

جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت: واضح است که اوکراینی‌ها پیشرفت چشمگیری داشته‌اند، چون نیرو‌های روسی را عقب رانده‌اند، اما فکر می‌کنم مسیر طولانی و مشقت‌باری در پیش خواهد بود.

کد خبر: ۱۳۷۳۱۶
۰۸:۲۷ - ۲۳ شهريور ۱۴۰۱

بایدن: اوکراین پیشرفت چشمگیری داشته، اما راه سختی در پیش است

دیدارنیوز: به دنبال تحولات میدانی جنگ روسیه و اوکراین، رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که کی‌یف در اقدامات نظامی خود "پیشرفت چشمگیری" داشته، اما "مسیر طولانی و مشقت‌باری" در پیش است.

به نقل از خبرگزاری رویترز، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا سه‌شنبه در ایالت دلاور با این پرسش خبرنگاران مواجه شد که آیا اوکراین به یک نقطه عطف و حساس در جنگ با روسیه رسیده است یا خیر.

براساس بیانیه کاخ سفید، بایدن گفت: این سوال بی‌پاسخ است. گفتنش سخت است. واضح است که اوکراینی‌ها پیشرفت چشمگیری داشته‌اند، چون نیرو‌های روسی را عقب رانده‌اند، اما فکر می‌کنم مسیر طولانی و مشقت‌باری در پیش خواهد بود.

اوکراین پس از عقب راندن نیرو‌های روس در یک ضد حمله سریع در شمال شرق، تلاش دارد تا تمام اراضی تحت اشغال روس‌ها را آزاد کند؛ هدفی که جو بایدن می‌گوید دستیابی به آن سخت و زمان‌بر خواهد بود.

عصر سه‌شنبه ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در سخنانی مدعی شد که تاکنون در ماه جاری حدود ۸۰۰۰ کیلومتر مربع به دست نیرو‌های اوکراینی آزاد شده که ظاهراً همه آن در منطقه خارکیف واقع در شمال شرقی اوکراین است.

زلنسکی گفت "اقدامات ثبات‌سازی" در حدود نیمی از آن اراضی تکمیل شده و تقریباً به همان اندازه کار تثبیت‌سازی اراضی باقی مانده است و اقدامات هنوز ادامه دارد.

خبرگزاری رویترز قادر نیست به صورت مستقل ادعا‌های ارضی و پیشرفت‌های میدانی اوکراین را تایید کند. مساحت مورد اشاره زلنسکی تقریباً به اندازه جزیره یونانی کرت است. بایدن در پاسخ به این سوال که آیا اوکراین به نقطه عطفی در جنگ شش ماهه رسیده است یا خیر، گفت که تشخیص آن سخت است.

کاخ سفید که میلیارد‌ها دلار تسلیحات و پشتیبانی ارائه کرده است، پیشتر گفت که ایالات متحده احتمالاً در "روز‌های آینده" بسته کمک نظامی جدیدی را برای اوکراین اعلام خواهد کرد. یک سخنگوی ایالات متحده گفت که نیرو‌های روسیه مواضع دفاعی خود را ترک کرده‌اند، به ویژه در خارکیف و اطراف آن، دومین شهر بزرگ اوکراین.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی