تیتر امروز

برزیل ۱ - سوئیس صفر؛ جشن صعود با شلیک کاسمیرو
بیست و دوحه (۱۳)، زنده از روز نهم جام جهانی

برزیل ۱ - سوئیس صفر؛ جشن صعود با شلیک کاسمیرو

در هشتمین روز از مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، بازی‌های باقی‌مانده از دور دوم مرحله گروهی انجام می‌گیرد و هشت تیم در دو گروه G و H به مصاف یکدیگر می‌روند.
رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!
گزارش دیدار از آخرین وضعیت آتش‌سوزی در جنگل "شمام" و "سلانسر"

رودبار و باز هم بلای طبیعی در روزهای جام جهانی!

علیرغم تلاش نهاد‌های مختلف مانند هلال احمر، منابع طبیعی و مدیریت بحران آتش سوزی در جنگل‌های "شمام" و "سلانسر" در رودبار استان گیلان ادامه دارد و زنده ماندن آن‌ها در گرو سورتی پرواز بیشتر است...

احتمال درج یک چهره بومی به جای پادشاه انگلیس روی اسکناس‌های ۵ دلاری استرالیا

یک مقام ارشد وزارت خزانه‌داری استرالیا تاکید کرد، به دنبال مرگ ملکه الیزابت دوم، درج شدن تصاویر چارلز سوم، پادشاه جدید انگلیس روی اسکناس پنج دلاری این کشور که به عنوان قلمروی مشترک‌المنافع سلطنت بریتانیا تعریف شده، تضمین شده نیست.

کد خبر: ۱۳۷۲۷۸
۱۵:۵۵ - ۲۲ شهريور ۱۴۰۱

احتمال درج یک چهره بومی به جای پادشاه انگلیس روی اسکناس‌های ۵ دلاری استرالیا

دیدارنیوز ـ به نقل از خبرگزاری رویترز، اندرو لِی، معاون وزیر خزانه‌داری استرالیا امروز سه‌شنبه گفت، بعد از مرگ الیزابت دوم، ملکه انگلیس، از سال آینده میلادی سکه‌های دارای تصاویر چارلز سوم، پادشاه جدید انگلیس در استرالیا توزیع می‌شوند، اما در ارتباط با اسکناس‌های پنج دلاری استرالیا این تغییر تصویر به چارلز سوم قطعی نیست و هنوز دولت استرالیا در این مورد تصمیم قطعی نگرفته است.

وی افزود: آنطور که من فهمیده‌ام، تصمیم برای درج کردن تصویر صورت ملکه انگلیس روی اسکناس‌های پنج دلاری بیشتر به انگیزه وضعیت شخصیتی او تا وضعیت سلطنتی‌اش صورت گرفته بنابراین تغییر به تصویر چارلز سوم روی این اسکناس‌ها به صورت خودکار صورت نمی‌گیرد.

معاون وزیر خزانه‌داری استرالیا تاکید کرد: ما در داخل دولت گفتگویی معقول خواهیم داشت تا در طی یک روند مقتضی اعلامیه‌ای مناسب را منتشر کنیم.

این مقام ارشد خزانه‌داری استرالیا در سخنرانی در محل ضرابخانه سلطنتی استرالیا در پاسخ به این سوال که آیا خودش موافق درج کردن تصویر شخصیتی استرالیایی به جای پادشاه انگلیس روی اسکناس‌های پنج دلاری است، گفت، تصمیم گیری در این زمینه بعدا اتخاذ خواهد شد.

او تاکید کرد: در ادامه این مسیر گفتگو‌هایی برگزار خواهد شد. تمرکز ما اکنون روی سکه‌هایی است که لازم است تصاویرشان تغییر کند.

آنتونی آلبانیز، نخست وزیر استرالیا اعلام کرده فعلا تمرکز او روی مراسم خاکسپاری ملکه انگلیس است تا اینکه بخواهد روی تغییر طرح اسکناس پنج دلاری تمرکز کند.

او گفت: ما به صورت مناسب و به شکل منظم و محترمانه به این مسائل رسیدگی خواهیم کرد بنا براین من توجه خود را معطوف به این مساله نکرده‌ام.

ضرابخانه سلطنتی استرالیا که تنها نهاد تولیدکننده سکه‌های این کشور است، امروز اعلام کرد، از سال ۲۰۲۳ دیگر هیچ سکه دارای تصاویر ملکه الیزابت دوم در استرالیا توزیع نمی‌شود.

با وجود اینکه یکی از اهداف دولت آلبانیز تبدیل کردن استرالیا به یک جمهوری بوده، لی به خبرنگاران در کانبرا گفت که تصاویر پادشاه انگلیس بر روی سکه‌های استرالیا "از روی سنت" درج می‌شود.

او گفت: همانطور که نخست وزیر به صراحت اعلام کرد، در اصلاحات قانون اساسی، اولویت اول ما ورود پیدا کردن بومیان به پارلمان است.

لی همچنین احتمال قرار دادن چهره یک بومی استرالیایی روی اسکناس پنج دلاری را رد نکرد و تنها گفت که "اکنون تمرکز روی سکه‌ها است، که لزوما باید تغییر کنند. هیچ عجله‌ای در مورد آن وجود ندارد. "

منبع: ایسنا
برچسب ها: استرالیا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی