تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

زمان آغاز سال تحصیلی؛ ۹۵ درصد دانش‌آموزان ثبت‌نام کردند

محمدمهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش می‌گوید تا به امروز بیش از ۹۵ درصد دانش‌آموزان ثبت‌نام کرده‌اند و زمان آغاز سال تحصیلی روز شنبه دوم مهرماه خواهد بود.

کد خبر: ۱۳۷۱۷۱
۱۰:۳۸ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۱

زمان آغاز سال تحصیلی؛ ۹۵ درصد دانش‌آموزان ثبت‌نام کردند

دیدارنیوز: معاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به تمهید مقدمات برای آغاز سال تحصیلی جدید گفت: تا به امروز بیش از ۹۵ درصد دانش‌آموزان ثبت‌نام کرده‌اند و کلاس‌بندی‌ها در حال انجام است.

محمدمهدی کاظمی، معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش، درباره آغاز سال تحصیلی جدید و پیش‌بینی مقدمات اظهار کرد: آغاز سال تحصیلی روز شنبه دوم مهر خواهد بود و تمهید مقدمات به استان‌ها تفویض اختیار شده است، همچنین کارگروه‌های مختلف از جمله ساماندهی فضا، تجهیزات، نیروی انسانی و کتاب‌های درسی در ستاد وزارت آموزش و پرورش فعال شده است.

وی افزود: امسال ثبت‌نام دانش‌آموزان زودتر انجام شد، برخی سال‌ها تا پایان مهرماه نیز شاهد ثبت‌نام دانش‌آموزان بودیم، تا به امروز بیش از ۹۵ درصد دانش‌آموزان ثبت‌نام کرده‌اند و کلاس‌بندی‌ها در حال انجام است، ساماندهی نیروی انسانی نیز بر همین اساس انجام می‌شود.

ابلاغ معلمان در حال صدور

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره نقل و انتقال معلمان گفت: نقل و انتقالات تا پایان مردادماه سازماندهی و در سامانه ثبت شد تا صدور ابلاغ معلمان سریع‌تر انجام شود.

کاظمی ادامه داد: در بحث فضای مدارس با مشارکت خیران در مناطقی که با کمبود مدرسه مواجه هستیم بیش از ۱۰ هزار کلاس درس تا قبل از آغاز سال تحصیلی افتتاح خواهد شد.

۲ هزار میلیارد تومان برای خرید تجهیزات

کاظمی ادامه داد: با حمایت دولت حدود ۲ هزار میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و کارگاهی خریداری شد که ۵۰۰ میلیارد تومان مربوط به هنرستان‌ها است و تا پایان شهریور بخش عمده آن خریداری و توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سالانه بیش از ۱۵۰ میلیون جلد کتاب درسی تولید می‌شود، گفت: کتاب‌های درسی طبق وضعیت ثبت‌نام دانش‌آموزان در استان‌ها توزیع شده است و توسط مدارس در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

جمعیت دانش‌آموزان اضافه شده است؟

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره رشد جمعیت دانش‌آموزان کلاس اول دبستان مطرح کرد: جمعیت دانش‌آموزی به لحاظ موالید افزایش نداشته است، اما با توجه به اینکه در شرایط کرونا تعدادی از دانش‌آموزان به مدرسه نیامدند اکنون بازخواهند گشت و بخشی از افزایش جمعیت به این دلیل است و امسال میزبان ۱۶ میلیون دانش‌آموز خواهیم بود.

کاظمی درباره وضعیت ثبت‌نام دانش‌آموزان در دوره‌های تحصیلی مختلف متذکر شد: در تمام پایه‌های تحصیلی در مقایسه با سال گذشته روند رو به رشدی داریم و اکنون بیش از ۹۵ درصد دانش‌آموزان در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند و طبیعی است در پایه‌های ورودی مانند اول ابتدایی، هفتم و دهم قدری عقب‌تر باشیم در پایه دهم بحث انتخاب رشته را داریم و پیچیده‌ترین وضعیت ثبت‌نام در این پایه تحصیلی است.

وی درباره کمبود معلم نیز خاطرنشان کرد: در بحث کمبود معلم با مشکل خاصی مواجه نیستیم و با تدابیری از جمله جذب ۳۴ هزار نفر در آزمون استخدامی، ورود فارغ‌التحصیلان دانشگاه فرهنگیان به مدارس و اضافه تدریس معلمان شاغل و تدریس بازنشستگان کمبود معلم را جبران کرده‌ایم در برخی استان‌ها به دلیل نقل و انتقالات ممکن است کمبود معلم بیشتر باشد که با ساعات حق‌التدریس معلمان موجود جبران خواهد شد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی