تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.
اعتراف نیروی دریایی آمریکا

امنیت ملی مانع از انتشار فیلم‌های بیشتر "یوفوها" می‌شود

نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا با اعتراف به اینکه تصاویر منتشر نشده زیادی از بشقاب پرنده‌ها دارد بیان کرد که انتشار فیلم‌های محرمانه از "اشیاء پرنده ناشناس" (یوفو) به امنیت ملی آسیب می‌زند و این سازمان فیلم‌ها را به این زودی منتشر نخواهد کرد.

کد خبر: ۱۳۷۱۴۰
۱۶:۴۹ - ۲۰ شهريور ۱۴۰۱

امنیت ملی مانع از انتشار فیلم‌های بیشتر

دیدارنیوز ـ به نقل از لایوساینس، سخنگوی نیروی دریایی آمریکا نوشت: نیروی دریایی ایالات متحده ویدئو‌های دیده نشده‌ای از اشیاء پرنده ناشناس (یوفو)، دارد، اما این فیلم‌ها را به صورت عمومی منتشر نمی‌کند، زیرا چنین کاری به امنیت ملی آسیب می‌رساند.

این اعتراف در پاسخ به درخواستی مبنی بر قانون آزادی دسترسی به اطلاعات دولتی (FOIA) که توسط سایت شفافیت دولتی "The Black Vault" مطرح شده بود، انجام گرفت. این سایت پیش از این هزاران صفحه از اسناد مربوط به یوفو‌ها را با ارسال درخواست به سازمان سیا و سایر سازمان‌های دولتی دریافت کرده و به اشتراک گذاشته بود. "Black Vault" درخواست خود مبنی بر قانون آزادی دسترسی به اطلاعات دولتی را در ماه آوریل سال ۲۰۲۰ به نیروی دریایی ایالات متحده تسلیم کرد یعنی تنها یک روز پس از آن که نیروی دریایی سه ویدیویی که توسط خلبانان نیروی دریایی گرفته شده بود را از حالت محرمانه خارج کرد. "Black Vault" از نیروی دریایی خواست که تمام ویدیو‌های مرتبط با اشیاء پرنده ناشناس را تحویل دهد.

بیش از دو سال بعد، دولت با نامه‌ای وجود ویدیو‌های بیشتر را تأیید کرد، اما درخواست تحویل آن‌ها را به دلیل نگرانی‌های مربوط به امنیت ملی رد کرد.

گرگوری کاسون (Gregory Cason)، معاون دفتر قانون آزادی دسترسی به اطلاعات دولتی نیروی دریایی در نامه‌ای گفت: انتشار این اطلاعات به امنیت ملی آسیب می‌زند، زیرا ممکن است اطلاعات ارزشمندی در مورد عملیات‌ها، آسیب‌پذیری‌ها و قابلیت‌های وزارت دفاع در اختیار دشمنان قرار دهد. هیچ بخشی از ویدئو‌ها را نمی‌توان به صورت جدا منتشر کرد.

کیسون افزود که نیروی دریایی تنها به این دلیل توانست سه ویدیوی مربوط به یوفو‌ها را در ماه آوریل سال ۲۰۲۰ منتشر کند که این ویدیو‌ها پیش از این به رسانه‌ها راه یافته بودند و به طور گسترده در جوامع عمومی مورد بحث قرار گرفته بودند. نیروی دریایی امکان انتشار رسمی این فیلم را بدون آسیب بیشتر به امنیت ملی ممکن دانست.

نکته قابل توجه این است که نیروی دریایی در پاسخ به درخواست "The Black Vault" هیچ تلاشی برای پنهان کردن وجود ویدیو‌های بیشتر از اشیاء پرنده ناشناس انجام نداد. واضح است که ویدیو‌های بیشتری از برخورد‌های غیرقابل توضیح با یوفو‌ها در آرشیو نیروی دریایی وجود دارد، اما تعداد و مواردی که آن‌ها به تصویر می‌کشند فعلاً یک راز باقی مانده است.

با این وجود، واضح است که ارتش ایالات متحده تهدید بالقوه اشیاء پرنده ناشناس را بسیار جدی می‌گیرد. در ماه مه سال ۲۰۲۲، وزارت دفاع آمریکا اولین جلسه استماع عمومی خود را در مورد بشقاب پرنده‌ها از دهه ۱۹۶۰ برگزار کرد. در این جلسه در مورد گزارش پنتاگون در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ بحث شد که نشان می‌داد خلبانان نیروی دریایی ایالات متحده از سال ۲۰۰۴ تاکنون ۱۴۴ مورد مشاهده اشیاء پرنده ناشناس را گزارش کرده‌اند. به تازگی نیز وزارت دفاع اعلام کرده که بودجه‌ای برای افتتاح دفتر جدیدی که منحصراً بر مدیریت گزارش‌های مربوط به مشاهده یوفو‌ها توسط نیروی دریایی، ارتش و نیروی هوایی ایالات متحده متمرکز است، اختصاص داده خواهد شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی