تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

اوپن آمریکا؛ نبرد کارلیتوس و رود برای قهرمانی و جایگاه اول دنیا

کارلوس آلکاراس، تنیس‌باز جوان و قدرتمند اسپانیایی با شکست تیافو آمریکایی در جدالی پنج سته و طولانی، برای اولین‌بار راهی فینال اوپن آمریکا شد و حالا برای کسب عنوان قهرمانی و جایگاه اول رده‌بندی مردان دنیا با کسپر رود نروژی دیدار خواهد کرد.

کد خبر: ۱۳۷۰۳۵
۰۸:۴۳ - ۱۹ شهريور ۱۴۰۱

اوپن آمریکا؛ نبرد کارلیتوس و رود برای قهرمانی و جایگاه اول دنیا

دیدارنیوز: کارلوس آلکاراس «کارلیتوس» با پیروزی در یک نبرد پنج سته و حماسی دیگر راهی دیدار پایانی تنیس اوپن آمریکا شد.

در دیدار دوم مرحله نیمه‌نهایی، مرد چهارم تنیس جهان با حساب ۳-۲ از سد فرانسیس تیافو عبور کرد تا برای اولین به فینال یک گرند اسلم راه پیدا کند.

اوپن آمریکا؛ نبرد کارلیتوس و رود برای قهرمانی و جایگاه اول دنیا

فرانسیس تیافو در دیدار امروز برابر آلکاراس

اعجوبه ۱۹ ساله اسپانیایی که در دو مرحله قبلی نیز مجبور شده بود در مقابل چیلیچ و سینر در پنج ست بجنگد، در این دیدار نشانی از خستگی بروز نداد و با وجود شکست ۷-۶ در ست نخست، دو ست بعدی را با نتایج ۶-۳ و ۶-۱ پیروز شد تا در آستانه پیروزی قرار بگیرد.

آلکاراس در ست چهارم نیز ۳-۱ جلو افتاد، اما حمایت پرشور هواداران نیویورکی انگار جانی دوباره به تیافو بخشید و این بازیکن آمریکایی پس از آنکه یک بار حریفش را در کسب امتیاز نهایی ناکام گذاشت، در تایبریک با نتیجه ۷-۵ پیروز شد تا سرنوشت این جدال تماشایی به ست پنجم کشیده شود، جاییکه که آلکاراس در نهایت با حساب ۶ بر ۳ به پیروزی رسید و به مهم‌ترین فینال دوران ورزشی خود راه یافت.

این دیدار ۴ ساعت و ۲۰ دقیقه به طول انجامید.

با این پیروزی، آلکاراس به جوان‌ترین فینالیست اوپن آمریکا طی ۳۲ سال گذشته تبدیل شد.

اوپن آمریکا؛ نبرد کارلیتوس و رود برای قهرمانی و جایگاه اول دنیا

کسپر رود نروژی و دومین فینال پیاپی در گرند اسلم‌ها

به این ترتیب در دیدار پایانی رقابت‌های اوپن آمریکا کارلوس آلکاراس مقابل کسپر رود قرار خواهد گرفت؛ دیداری که علاوه بر تعیین قهرمان، مرد شماره یک جدید تنیس را نیز معرفی خواهد کرد.

اشویانتک و جابر در فینال زنان آمریکا

ایگا اشویانتک لهستانی با پیروزی ۲ بر یک مقابل آرینا سابالنکا به دیدار پایانی مسابقات اوپن آمریکا راه یافت.

زن شماره یک تنیس جهان بعد از آنکه در ست اول ۶-۳ مغلوب شد، ست دوم را با نتیجه قاطع ۶-۱ به سود خود پایان داد و در ست سوم نیز با اینکه ۴-۲ عقب افتاد به بازی برگشت و ۶-۴ کار را تمام کرد تا برای اولین بار به فینال اوپن آمریکا برسد.

این سومین حضور اشویانتک در فینال یک گرند اسلم و اولین آن خارج از رولان گاروس است.

ستاره ۲۱ ساله لهستانی که دو قهرمانی گرند اسلم در کارنامه دارد، روز شنبه در فینال به مصاف اونس جابر تونسی می‌رود. این دو بازیکن پیش از این چهار بار با هم رو در رو شده‌اند که سهم هر یک دو پیروزی بوده است. آخرین دیدار آن‌ها نیز به مسابقات رم همین امسال برمی‌گردد که ایگا به آسانی در دو ست پیروز شد.

منبع: تنیس‌فا

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی