تیتر امروز

کدام اصولگرایان؟
تنگنا؛ برنامه سیزدهم با "محمد مهاجری" قسمت اول

کدام اصولگرایان؟

بخش نخست گفتگو با محمد مهاجری در برنامه تنگنا قرار بود هفته گذشته منتشر شود اما به دلیل محدودیت شدید اینترنت و شبکه‌های مجازی و البته حال و هوای ناخوشایند کشور میسر نشد.
برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی
گفتگوی دیدار با خانواده‌ بازداشتی‌های اخیر

برای علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی

صبح روز پنج شنبه ۳۱ شهریور، علیرضا خوشبخت، زهرا و هدی توحیدی توسط نهاد‌های امنیتی دستگیر شدند. دلیل بازداشت هنوز رسما اعلام نشده، اما دیدار در گفتگو با خانواده آن‌ها شرحی از آنچه گذشته را عینا...
گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

گل‌گهر یک - استقلال ۲؛ برگردان جنجالی!

تیم استقلال در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته هفتم لیگ برتر در سیرجان به مصاف گل‌گهر رفت و توانست در دیداری که دقایق پایانی آن پرتنش و جنجالی بود، با یک پنالتی بحث‌برانگیز به برتری ۲ بر یک برسد.

کشف سند تسلیحات هسته‌ای «یک کشور خارجی» در ویلای ترامپ

کشف اسناد محرمانه و مدارک طبقه‌شده در منزل دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا که با یورش اف‌بی‌آی به ویلای او همراه بود، همچنان یکی از سوژه‌های رسانه‌های داخلی آمریکاست. در این رابطه، روزنامه واشنگتن پست گزارش کرد اسناد مربوط به تسلیحات هسته‌ای یک کشور خارجی، در ویلای ترامپ در فلوریدا کشف شده است.

کد خبر: ۱۳۶۹۶۴
۱۲:۳۸ - ۱۶ شهريور ۱۴۰۱

کشف سند تسلیحات هسته‌ای «یک کشور خارجی» در ویلای ترامپ

دیدارنیوز: روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابع آگاه اف‌بی‌آی گزارش کرد اسناد مربوط به تسلیحات هسته‌ای یک کشور خارجی، در میان اسناد و مدارک طبقه‌بندی شده ویلای ترامپ در فلوریدا کشف شده است.

به گزارش این روزنامه آمریکایی «سندی درباره نیرو‌های نظامی یک کشور خارجی، ازجمله قوای هسته‌ای آن» در میان ۱۵ کارتن سند مفقودی کاخ سفید بوده است. واشنگتن پست می‌گوید منابع آگاه به نام این کشور اشاره‌ای نکرده اند.

کشف سند تسلیحات هسته‌ای «یک کشور خارجی» در ویلای ترامپ

اسناد محرمانه کشف شده در ویلای ترامپ

ماموران اف‌بی‌آی ماه گذشته با یورش به مار-آ-لاگو، ویلای شخصی دونالد ترامپ در فلوریدا هزاران سند طبقه‌بندی شده را کشف و ضبط کردند. رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا با وجود درخواست‌های متعدد حاضر به بازگرداندن این اسناد به کاخ سفید نشده بود. یک پرونده کیفری با چندین عنوان اتهامی و ازجمله نقض قانون مجازات جاسوسی علیه ترامپ در جریان است.

در پی انتقاد‌های تند ترامپ و دیگر جمهوریخواهان به این ماجرا، دادگستری ایالات متحده روند رسیدگی به این پرونده را منتشر کرد. بر این اساس دونالد ترامپ از همان زمان ترک پر سر و صدای کاخ سفید در ژانویه ۲۰۲۱ و آگاهی تیم رئیس جمهوری جدید از نبود شماری از اسناد طبقه‌بندی شده، تحت رصد اف‌بی‌آی بوده است.

هفته گذشته جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا، استیلای ترامپ و همقطارانش بر حزب جمهوریخواه را «تهدیدی» برای دموکراسی در این کشور توصیف کرد. دونالد ترامپ هم در پاسخ به این اتهام، جو بایدن را دشمن ملت توصیف کرد.

بالا گرفتن تنش سیاسی در آستانه انتخابات میان دوره‌ای مجلس نمایندگان، نگرانی‌ها از ورود دوباره ایالات متحده به یک دوره بحرانی سیاسی را دوچندان کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی