تیتر امروز

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۵)

پیگیری پرونده مهسا امینی در کمیسیون شوراها/ ویس کرمی: بررسی پرونده زمان‌بر است

در حالیکه ویس‌کرمی نماینده لرستان در گفتگو با دیدارنیوز رسیدگی به پرونده مهسا امینی را زمان‌بر می‌داند، آصفری، نایب رئیس کمیسیون شورا‌ها در مجلس می‌گوید: گزارش نهایی امینی ظرف سه هفته آینده به...
دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی
«سوغاتی گیت»، بعد از «سیسمونی گیت»

دستاورد رئیسی از نیویورک؛ یک کامیون کالای آمریکایی

سیدابراهیم رئیسی ۴ روز با خیال آسوده در نیویورک ماند و ایران در اعتراض به فوت مهسا امینی، سراسر خشم بود، این درحالی است که انتشار تصاویری از یک کامیون سوغاتی آمریکایی برای هیات همراه رئیسی، مردم...

روزنامه‌نگار سابق روس به ۲۲ سال حبس محکوم شد

یک روزنامه‌نگار سابق روس که به عنوان مشاور آژانس فضایی این کشور فعالیت می‌کرد، به جرم خیانت به ۲۲ سال حبس محکوم شده است.

کد خبر: ۱۳۶۹۰۴
۱۴:۴۱ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۱

روزنامه‌نگار سابق روس به ۲۲ سال حبس محکوم شد

دیدارنیوز ـ به نقل از شبکه خبری راشا تودی، دادگاه شهری مسکو «ایوان سافرونوف» خبرنگار سابق را مجرم شناخته و وی را به اتهام خیانت به ۲۲ سال حبس محکوم کرده است. جلسات دادگاه این خبرنگار سابق روس غیرعلنی برگزار شد.

سافرونوف پیش از آنکه مشاور آژانس فضایی روسیه شود، برای روزنامه‌های کومرسانت و ودوموستی کار می‌کرد. وی در ژوئیه ۲۰۲۰ به دو فقره خیانت و همکاری با آژانس‌های اطلاعاتی آلمان و جمهوری چک متهم شد.

دادستان‌های روس همچنین وی را عامل اطلاعاتی از سوی آمریکا می‌دانند.

سافرونوف، اما این اتهامات را رد کرده و وکیلش نیز مدعی است که موکلش همکاری با مقام‌های قضایی را که به کاهش حکمش و تحمل ۱۲ سال حبس می‌انجامید، رد کرده است. آن‌ها هم اعلام کردند که منتظر جدیدترین حکم دادگاه می‌مانند.

سافرونوف باید ۵۰۰ هزار روبل هم جریمه پرداخت کند.

انتظار می‌رود که این روزنامه‌نگار سابق دوران محکومیت خود را در زندانی فوق امنیتی بگذراند. مدتی که وی قبلا در بازداشت موقت سپری کرده از مجازاتش کسر می‌شود. پس از حدود ۱۴ سال حبس، وی واجد شرایط درخواست آزادی مشروط خواهد بود. این حکم یکی از سخت‌ترین محاکمه‌های خیانت در تاریخ مدرن روسیه به شمار می‌رود.

در این میان، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین نیز امروز (سه‌شنبه) گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه درباره حکم این روزنامه‌نگار سابق از طریق رسانه‌ها مطلع شده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: روسیه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی