تیتر امروز

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

روزنامه‌نگار سابق روس به ۲۲ سال حبس محکوم شد

یک روزنامه‌نگار سابق روس که به عنوان مشاور آژانس فضایی این کشور فعالیت می‌کرد، به جرم خیانت به ۲۲ سال حبس محکوم شده است.

کد خبر: ۱۳۶۹۰۴
۱۴:۴۱ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۱

روزنامه‌نگار سابق روس به ۲۲ سال حبس محکوم شد

دیدارنیوز ـ به نقل از شبکه خبری راشا تودی، دادگاه شهری مسکو «ایوان سافرونوف» خبرنگار سابق را مجرم شناخته و وی را به اتهام خیانت به ۲۲ سال حبس محکوم کرده است. جلسات دادگاه این خبرنگار سابق روس غیرعلنی برگزار شد.

سافرونوف پیش از آنکه مشاور آژانس فضایی روسیه شود، برای روزنامه‌های کومرسانت و ودوموستی کار می‌کرد. وی در ژوئیه ۲۰۲۰ به دو فقره خیانت و همکاری با آژانس‌های اطلاعاتی آلمان و جمهوری چک متهم شد.

دادستان‌های روس همچنین وی را عامل اطلاعاتی از سوی آمریکا می‌دانند.

سافرونوف، اما این اتهامات را رد کرده و وکیلش نیز مدعی است که موکلش همکاری با مقام‌های قضایی را که به کاهش حکمش و تحمل ۱۲ سال حبس می‌انجامید، رد کرده است. آن‌ها هم اعلام کردند که منتظر جدیدترین حکم دادگاه می‌مانند.

سافرونوف باید ۵۰۰ هزار روبل هم جریمه پرداخت کند.

انتظار می‌رود که این روزنامه‌نگار سابق دوران محکومیت خود را در زندانی فوق امنیتی بگذراند. مدتی که وی قبلا در بازداشت موقت سپری کرده از مجازاتش کسر می‌شود. پس از حدود ۱۴ سال حبس، وی واجد شرایط درخواست آزادی مشروط خواهد بود. این حکم یکی از سخت‌ترین محاکمه‌های خیانت در تاریخ مدرن روسیه به شمار می‌رود.

در این میان، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین نیز امروز (سه‌شنبه) گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه درباره حکم این روزنامه‌نگار سابق از طریق رسانه‌ها مطلع شده است.

منبع: ایسنا
برچسب ها: روسیه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی