تیتر امروز

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!
گشت ارشاد بله یا خیر؟ (۴)

زخم‌هایی که کهنه می‌شود نه درمان!

صحبت‌های روز گذشته وزیر کشور در مورد پرونده مرگ مهسا امینی به منزله پایان دادن به تحقیقی بود که نمایندگان مجلس در گفتگو با دیدار آن را وعده داده بودند!
دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو
یک توضیح در مورد یک عدم انتشار

دیدگاه محمد مهاجری در مورد موضوع حجاب و گشت ارشاد + ویدیو

روز گذشته به مخاطبان گرامی دیدارنیوز اطلاع دادیم که امروز گفتگوی تصویری با محمد مهاجری فعال سیاسی اصولگرا را در برنامه تنگنا منتشر خواهیم کرد اما بنا به دلایلی که در پی می‌آید از شما معذوریم.

اعتراف ارتش اسرائیل به قتل «شیرین ابوعاقله»

ارتش اسرائیل روز دوشنبه ۵ سپتامبر و نزدیک به ۴ ماه پس از قتل شیرین ابوعاقله، خبرنگار ۵۱ ساله آمریکایی فلسطینی‌تبار الجزیره در شهر جنین، اعلام کرد به احتمال زیاد یکی از سربازان تصادفا وی را کشته است.

کد خبر: ۱۳۶۸۷۹
۱۱:۱۵ - ۱۵ شهريور ۱۴۰۱

اعتراف ارتش اسرائیل به قتل «شیرین ابوعاقله»

دیدارنیوز: خبرنگار ارشد شبکه الجزیره در زمان حمله ارتش اسرائیل به شهر جنین در مناطق اشغالی کرانه باختری رود اردن کشته شد. اسرائیل در ماه‌های گذشته و پس از حملاتی علیه شهروندان این کشور، بار‌ها به شهر‌های عمدتا عرب‌نشین کرانه باختری حمله می‌کرد. شیرین ابوعاقله در جریان تهیه گزارش از یکی از همان حملات با گلوله مستقیم کشته شد. در جریان این حادثه علی السمود، فیلمبردار گزارشگر الجزیره هم به شدت زخمی شد.

مقام‌های تشکیلات خودگردان فلسطینی و شبکه الجزیره می‌گویند این خبرنگار عمدا و با شلیک از فاصله نزدیک کشته شده است. با این حال ارتش اسرائیل تا روز دوشنبه با مبهم خواندن شرایط قتل اصرار داشت این حادثه در جریان تیراندازی متقابل میان نظامیان این کشور و شبه‌نظامیان مستقر در جنین روی داده است. تل آویو روایت همکاران خانم ابوعاقله و مقام‌های فلسطینی از ماجرا را رد کرده بود.

قتل شیرین ابوعاقله موجی از محکومیت‌های بین المللی علیه خشونت و ناامنی محیط کار خبرنگاران در سرزمین‌های اشغالی فلسطینی را در پی داشت. گروه‌های گسترده‌ای از رسانه‌های آمریکایی در تحقیقات بین‌المللی سازمان ملل برای شناسایی عامل این قتل مشارکت کردند.

شیرین ابوعاقله سال‌ها یکی از خبرنگاران اعزامی الجزیره در کرانه باختری رود اردن و مشهور به حمایت از آرمان فلسطین بود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی